Partnerzy serwisu:

Wkrótce bez ograniczeń prędkości na S17 do Kołbieli

ep. 14.03.2021

Wkrótce bez ograniczeń prędkości na S17 do Kołbieli
fot. GDDKiA
GDDKiA ma już pozwolenie na użytkowanie dla dwóch odcinków drogi ekspresowej S17 między węzłem Lubelska a Kołbielą. Kierowcy jeżdżą nimi od minionego lata, ale cały czas obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 80 km/h. Wkrótce się to zmieni.
Mowa o S17 od węzła Lubelska do obwodnicy Kołbieli (ok. 15,2 km) oraz obwodnicy Kołbieli (ok. 8,7 km). Pozwolenie na użytkowanie umożliwi wprowadzenie w niedługim czasie stałej organizacji ruchu na tych odcinkach. Dla kierowców będzie to oznaczać likwidację ograniczeń prędkości, które zostały wprowadzone z uwagi na toczące się prace.

Najpierw jednak muszą się zakończyć niezbędne prace oraz procedury odbiorowe. Wykonawca musi m.in. usunąć betonowe wygrodzenia, wprowadzić docelowe oznakowanie oraz uzyskać zatwierdzenia organizacji ruchu na połączeniu z sąsiednim odcinkiem węzła Lubelska.

Trasa S17 miedzy Warszawą i Lublinem (do węzła Kurów Zachód) została podzielona na siedem odcinków. Pięć odcinków, od końca obwodnicy Kołbieli do węzła Kurów Zachód zostało udostępnionych w 2019 roku. W lipcu 2020 roku pojechali dwiema jezdniami między węzłem Lubelska a Kołbielą. Pojazdy zostały wpuszczone na nowa trasę w oparciu o tymczasową organizację ruchu (trwały jeszcze prace budowalne poza ciągiem głównym), stąd ograniczenie prędkości do 80 km/h.

Po wprowadzeniu stałej organizacji ruchu będzie można jeździć z prędkością 120 km/h.

To będzie jednocześnie koniec prac związanych z budową trasy z Warszawy do Lublina. Droga od węzła Lubelska do węzła Kurów Zachód to w sumie ok. 95 km. Koszt jej budowy wyniósł ok. 2,6 mld zł. Dofinansowanie unijne wyniosło prawie 1,8 mld zł.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony