Partnerzy serwisu:

Wkrótce druga umowa na S7 Płońsk – Czosnów

ep. 01.07.2020

Wkrótce druga umowa na S7 Płońsk – Czosnów
fot. GDDKiA Warszawa
Zakończyła się kontrola uprzednia w sprawie przetargu na budowę drogi ekspresowej S7 Załuski – Modlin – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie. Prezes Urzędu Zamówień Publicznych nie miał zastrzeżeń do postępowania. Oznacza to, że droga do podpisania umowy jest otwarta.
Teraz wykonawca musi jeszcze dostarczyć gwarancję należytego wykonania umowy.

Jako najkorzystniejszą w tym przetargu wybrano ofertę złożoną przez Mostostal Warszawa. Oferta ma wartość 635,1 mln zł i była szóstą pod względem ceny. Inwestor otrzymał w sumie 11 ofert, z których tylko jedna przekroczyła budżet zamawiającego zaplanowany na 708,1 mln zł.

Na rozstrzygnięcie zostało złożone odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej, ale – jak poinformował inwestor – zostało wycofane jeszcze anim doszło do rozprawy.

Odcinek, o którym mowa liczy 12 km. Wykonawca będzie zobowiązany do przygotowania projektu budowlanego, uzyskania niezbędnych decyzji, a następnie budowy odcinka o przekroju dwujezdniowym z trzema pasami ruchu. Droga ekspresowa powstanie w śladzie istniejącej DK-7, co oznacza, ze inwestycja będzie prowadzona pod ruchem. GDDKiA zapewnia, że podczas robót pomiędzy Załuskami a Modlinem kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

W ramach inwestycji powstaną dwa węzły drogowe: Załuski i Ostrzykowizna. Dodatkowo wybudowany będzie fragment nowego przebiegu drogi krajowej nr 62 w rejonie węzła Ostrzykowizna.

Powstaną drogi równoległe do obsługi terenu przyległego, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

O rodzaju nawierzchni – betonowej lub asfaltowej – zdecyduje wykonawca drogi.

Odcinek Siedlin – Modlin to jeden trzech, które maja powstać między Płońskiem i Czosnowem. Dla jednego z nich (Modlin – Czosnów) została już podpisana umowa z wykonawcą. Dla odcinka Siedlin – Załuski nie wskazano jeszcze najkorzystniejszej oferty.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony