Partnerzy serwisu:

Wkrótce finał obwodnicy Skawiny

inf. pras. 13.05.2019

Wkrótce finał obwodnicy Skawiny
fot. UM Woj. Małopolskiego
Niebawem zostanie zakończony drugi etap budowy obwodnicy Skawiny pomiędzy ul. Energetyków a drogą krajową nr 44 – informuje małopolski Urząd Marszałkowski. W miniony piątek inwestycję wizytowali wicemarszałek Łukasz Smółka, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i wojewoda Piotr Ćwik.
Jak podano, założony harmonogram prac obecnie jest na ukończeniu. Chodzi o inwestycję, w ramach której powstanie droga o długości 2,2 km, most nad linią kolejową oraz rondo na skrzyżowaniu z DK-44.

– Dobra współpraca między różnymi instytucjami jest możliwa. To dzięki niej powstaje kolejny etap obwodnicy Skawiny, na którą od wielu lat czekali mieszkańcy. Dzięki tej inwestycji zwiększy się bezpieczeństwo na drodze krajowej nr 44, a miasto odetchnie od ruchu tranzytowego – powiedział, cytowany w komunikacie minister Andrzej Adamczyk.

– Inwestycja ta jest szczególnie ważna dla mieszkańców, którzy na co dzień korzystają z tego połączenia, dojeżdżając do szkoły, czy pracy. Budowa obwodnicy jest możliwa dzięki doskonałej współpracy pomiędzy GDDKiA i samorządami. Dziękuję za wykonywaną pracę, bo już w połowie wakacji komunikacja w rejonie Skawiny znacznie się poprawi. Pod koniec roku zostanie rozpoczęty kolejny etap budowy na DK-44, w kierunku Rzozowa – stwierdził wicemarszałek Łukasz Smółka.

Budowa obwodnicy Skawiny pozwoli na wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrum miejscowości, skróci czasu przejazdu oraz zwiększy komfort podróży. Dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo ruchu pojazdów i pieszych, a przedsiębiorcy zyskają większą dostępność do terenów inwestycyjnych.

Inwestycja rozpoczęła się w 2016 roku i jest realizowana przez konsorcjum firmę Most z Sopotu i Polbud Pomorze (pierwotnie liderem konsorcjum była firma Vistal Gdynia, ale po tym jak popadła w kłopoty finansowe, za zgodą pozostałych stron odstąpiła od kontraktu, a inwestycję kontynuują pozostali konsorcjanci – dop. red.). Koszt robót budowlanych to ponad 41 mln zł. Inwestycja jest kontynuacją pierwszego etapu budowy, zakończonego w 2014 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony