Partnerzy serwisu:

Wkrótce poznamy wykonawcę STEŚ obwodnicy Brzezin

Magdalena Romanowska 05.08.2020

Wkrótce poznamy wykonawcę STEŚ obwodnicy Brzezin
fot. Google Maps
Ogłoszono przetarg na opracowanie studium korytarzowego i studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla obwodnicy Brzezin w ciągu drogi krajowej 72. Obecnie droga nr 72, ze względu na swój przebieg, droga stanowi dojazd do autostrady A1 dla mieszkańców terenów na wschód od miasta.
Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie Studium Korytarzowego i Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego z elementami Koncepcji Programowej wraz z materiałami do uzyskania Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach dla zadania „Budowa obwodnicy Brzezin w ciągu drogi krajowej nr 72”.

Planowana inwestycja zlokalizowana jest w województwie łódzkim, na terenie gminy Nowosolna, gminy Brzeziny, miasta Brzeziny i gminy Rogów. W wyniku inwestycji powstanie odcinek drogi o parametrach technicznych dla klasy „GP” o prędkości projektowej Vp =70 km/h.View Larger Map
Termin składania ofert mija 8 września 2019 roku. Najkorzystniejsza oferta zostanie wybrana na podstawie doświadczenia zawodowego projektanta drogowego (30 proc.), terminu udzielenia odpowiedzi na etapie procedury przetargowej na opracowanie projektu i qykonawcę robót (10 proc.) oraz na podstawie ceny (60 proc.).

Obwodnica została ujęta w rządowym Programie 100 obwodnic. Uzyskanie decyzji środowiskowej planowane jest w I połowie 2024 r. Ogłoszenie przetargu na wybór wykonawcy planowane jest na II połowę 2024 r., a realizacja w latach 2026–2029.

Brzeziny są miastem powiatowym położonym ok. 20 km ma wschód od Łodzi na DK-72, która łączy Konin z Rawą Mazowiecką. Ze względu na swój przebieg, droga stanowi dojazd do autostrady A1 dla mieszkańców terenów na wschód od miasta. Dla pozostałych stanowi dojazd do drogi S8, aby kontynuować podróż w kierunku Warszawy, Podlasia i granicy z Litwą. Skutkuje to tym, że każdego dnia przez centrum blisko 13 tysięcznego miasteczka przejeżdża ponad 17 tysięcy samochodów.PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony