Partner serwisu

Wkrótce przetarg na zaprojektowanie obwodnicy Legnicy

Magdalena Romanowska 26.03.2020

Wkrótce przetarg na zaprojektowanie obwodnicy Legnicy
Fot. Google Maps
Obwodnica Legnicy, która jest częścią Programu 100 obwodnic, zostanie rozbudowana. Gmina Legnica opublikowała zapowiedź przetargu na opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego brakującego fragmentu obwodnicy Legnicy w ciągu drogi krajowej nr 94.
Inwestycja będzie realizowana w części przez władze samorządowe, a w części przez GDDKiA. W lutym zostało podpisane porozumienie między gminą Legnica a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad o wspólnej realizacji prac projektowych dla brakującego fragmentu obwodnicy miasta.

Określiło ono zasady oraz podział kosztów wspólnej realizacji opracowań projektowych (Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, Koncepcji Programowej oraz wykonanie PFU) pomiędzy GDDKiA i Gminą Legnica. Zgodnie z podpisanym porozumieniem prace projektowe dla odcinka o długości około 2,8 km, zlokalizowanego poza granicami miasta Legnica, tj. od ul. Gniewomierskiej do ul. Sikorskiego, sfinansuje GDDKiA, natomiast odcinek w granicach administracyjnych miasta Legnicy Gmina.

 

Mapa: GDDKiA
Zapowiedź ogłoszenia o zamówieniu mówi o planowanym postępowaniu w trybie przetargu nieograniczonego. Szacunkowa wartość zmówienia ma wynieść 2,45 mln zł. Termin ogłoszenia przetargu to II kwartał 2020 roku.

Realizacja inwestycji pozwoli na stworzenie szybszego połączenia drogowego pomiędzy A4, S3 i DK-94 i wpłynie pozytywnie na rozwój gospodarczy regionu oraz Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Obecnie przejazd drogą krajową nr 94 przez Legnicę znajduje się w złym stanie. Budowa brakującego fragmentu obwodnicy ma umożliwić właściwe skomunikowanie zurbanizowanych i uprzemysłowionych terenów.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obwodnice
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony