Partner serwisu

Wkrótce przetargi z nowego programu drogowego

Elżbieta Pałys 26.01.2023

Wkrótce przetargi z nowego programu drogowego
fot. GDDKiA
W najbliższym czasie zostaną ogłoszone przetargi m.in. na budowę S74 Kielce – Opatów czy S7 Kiełpin – Czosnów. Zacznie się także poszukiwanie projektanta dla poszerzenia autostrady A2 między Warszawą i Łodzią. Obecnie finalizowane są przygotowania do uruchomienia tych postepowań – poinformował wiceminister infrastruktury Rafał Weber.
Inwestycje drogowe w tym roku będą już realizowane w oparciu o nowy Program budowy dróg – poinformował wiceminister infrastruktury Rafał Weber. informując o planach resortu w tym obszarze. W perspektywie do roku 2030 opiewa on na 294,4 mln zł.

– Chcę zapewnić polskie społeczeństwo, któremu bardzo zależy, żeby rozwój dróg szybkiego ruchu postępował jak najszybciej, a także uspokoić branżę budowlaną, która oczekuje od nas stabilności i przewidywalności, że nie rezygnujemy z żadnego z zadań, które jest wpisane w Rządowy program budowy dróg 2030 z perspektywą do 2033 r i nie rezygnujemy z żadnego zadania, które zostało określone w programie stu obwodnic – powiedział wiceminister podczas konferencji prasowej w Warszawie.

W tym roku ogłoszone mają być przetargi obejmujące 565 km. Pierwsze z nich mają ruszyć za kilka dni – GDDKiA kończy właśnie przygotowywać te postępowania.

Według informacji przekazanej przez Rafała Webera, w najbliższych dniach można się spodziewać ogłoszenia przetargów m.in. na budowę drogi ekspresowej S11 Bobolice – Szczecinek, czy S74 Kielce – Opatów. Szykowane są także przetargi na S7 Czosnów – Kiełpin oraz A2 Warszawa – Łódź. Możliwy termin ogłoszenia tych przetargów to początek przyszłego tygodnia.

W tym roku planowane jest również podpisanie umów na 295 km nowych dróg. Wśród nich są S12 Piaski – Dorohusk, S74 Kielce – Opatów, S17 w woj. lubelskim S19 na Podkarpaciu czy S16 na Warmii i Mazurach.

Do ruchu ma być w tym roku oddanych 256 km. Złożą się na to m.in. odcinki A18 w woj. dolnośląskim i lubuskim, S11 Koszalin – Bobolice czy kolejne odcinki S61. Kierowcy wjadą także na S7
na południe od Warszawy. – W tym roku połączymy stolicę z szeroko rozumianymi przedmieściami Krakowa – powiedział Rafał Weber podkreślając, że w tym przypadku mowa o drodze bardzo mocno obciążonej ruchem tak osobowym, jak i ciężarowym.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony