Partnerzy serwisu:

Wkrótce rozstrzygnięcie GDOŚ w sprawie przekopu przez Mierzeję

Elżbieta Pałys 02.06.2020

Wkrótce rozstrzygnięcie GDOŚ w sprawie przekopu przez Mierzeję
fot. mat. pras. NDI/Besix
Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska ma już wszystkie materiały potrzebne, by rozstrzygnąć sprawę odwołań od decyzji środowiskowej dla budowy kanału żeglugowego łączącego Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Termin załatwienia sprawy wyznaczono na 17 lipca.
Mowa o decyzji środowiskowej wydanej 5 grudnia 2018 roku przez RDOŚ w Olsztynie. Od tego dokumentu wpłynęły odwołania.

GDOŚ rozpatrując zastrzeżenia potrzebował jeszcze dodatkowych dokumentów i wyjaśnień, w tym uzupełnienia wniosku o wydanie decyzji środowiskowej oraz raportu oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko. Wymagane dokumenty, jak poinformowano, zostały przekazane przez dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni.

Rozstrzygnięcie sprawy jest zatem na ostatniej prostej. Przed wydaniem ostatecznej decyzji strony mają jeszcze możliwość zapoznania się ze zgromadzoną dokumentacją (ze względu na epidemię trzeba wcześniej telefonicznie uzgodnić termin wizyty w urzędzie).

GDOŚ może wydać decyzję nie wcześniej niż po 7 dniach od doręczenia informacji o zgromadzonym materiale. W wydanym komunikacie jako termin załatwienia sprawy wskazano 17 lipca 2020 roku.

Niezależnie od toczącego się postępowania, na podstawie rygoru natychmiastowej wykonalności, który nadano decyzji środowiskowej z 2018 r., inwestycja jest prowadzona. W realizacji jest I etap prac, trwa natomiast postępowanie przetargowe dotyczące wyboru wykonawcy dla drugiego etapu planowanych robót.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony