Partnerzy serwisu:

Wkrótce umowa na projekt mostu tymczasowego w Toruniu

ep. 25.03.2019

Wkrótce umowa na projekt mostu tymczasowego w Toruniu
fot. commons.wikimedia.org/wiki
Wiosną 2020 r. powinien ruszyć montaż mostu tymczasowego – na wysokości ul. Przybyszewskiego (na prawobrzeżu) i Zagrodowej (na lewobrzeżu) w Toruniu. Właśnie wybrano projektanta, który opracuje dokumentację projektowo-kosztorysową oraz projekt przebudowy dróg dojazdowych do tego obiektu.
W przetargu na dokumentację dla budowy tymczasowej przeprawy mostowej na Wiśle w Toruniu wraz z drogami dojazdowymi wzięły udział 4 firmy. Najtańszą ofertę złożyło konsorcjum firm: Biuro Inżynierskie Damart ze Szczecina i Pont Projekt z Gdańska. Jest ona warta 648,8 tys. zł. To ta oferta została uznana za najkorzystniejszą. Umowa ma być podpisana w najbliższych dniach.

– Konsorcjum szczecińsko-gdańskie jest znane w Toruniu. Są oni współautorem dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla mostu drogowego gen. E. Zawackiej – informuje w komunikacie ZDM.

Firma wybrana w ramach przetargu będzie odpowiedzialna za opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla budowy tymczasowej przeprawy oraz dokumentacji dla przebudowy dróg dojazdowych do projektowanego obiektu. Wykonawca będzie zobowiązany do pozyskania wszystkich warunków technicznych, opinii i uzgodnień dla uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację powyższego przedsięwzięcia.

Wykonawca ma też przeanalizować zakres niezbędnych prac w ciągu dróg dojazdowych dla zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu, w szczególności pieszym, z uwzględnieniem zwiększonego natężenia ruchu samochodowego spowodowanego przeniesieniem ruchu pojazdów z drogi krajowej nr 15 na drogi dojazdowe do przeprawy tymczasowej.

Dodatkowo projektant musi przygotować projekt czasowej organizacji ruchu na czas objazdu przez most tymczasowy.

Jak przypomina inwestor, tymczasowy most składany typu DMS-65 będzie dostępny dla samochodów do 3,5 tony oraz służb ratunkowych. Nie będą mogli z niego korzystać piesi.

Konstrukcję mostu wraz z kompletem podpór i z elementami oraz sprzętem montażowym nieodpłatnie użyczy miastu Ministerstwo Energii.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony