Partner serwisu

Wkrótce umowa na S19 ze Strabagiem. Poprawi się dojazd do lotniska

ep. 02.11.2022

Wkrótce umowa na S19 ze Strabagiem. Poprawi się dojazd do lotniska
fot. GDDKiA Rzeszów
Po przedstawieniu przez wykonawcę gwarancji należytego wykonania umowy GDDKiA będzie mogła podpisać umowę na projekt i budowę drogi ekspresowej S19 Sokołów Małopolski – Jasionka. Prezes Urzędu Zamówień Publicznych zakończył kontrole uprzednią. Wykonawcą ma być Strabag.
GDDKiA zapowiada, że kontrakt zostanie zawarty w listopadzie.

Dzięki tej inwestycji dojazd m.in. do lotniska w podrzeszowskiej Jasionce będzie się odbywał dwiema jezdniami po dwa pasy ruchu, a droga będzie wyposażona dodatkowo w pasy awaryjne i pobocza. To będzie spora zmiana w stosunku do stanu obecnego, gdzie do dyspozycji kierowców jest droga jednojezdniowa o przekroju 2+1.

Druga jezdnia zostanie dobudowana w bezpośrednim sąsiedztwie już istniejącej, pierwszej jezdni drogi ekspresowej. W sumie do rozbudowy jest odcinek o długości ok. 13,8 km.

Wykonawca będzie musiał dostosować do dwujezdniowego przekroju obiekty inżynierskie, przebuduje także urządzenia bezpieczeństwa ruchu i urządzenia ochrony środowiska (m.in. 4 przejścia dla zwierząt średnich, 4 przejścia dla zwierząt małych, 8 przejść dla płazów, 3 km ekranów akustycznych).

Wykonana zostanie m.in. estakada o długości 157,5 m w miejscowości Nienadówka (będzie poprowadzona w sąsiedztwie zabytkowego kościoła, z czym będą się wiązały specjalne wymagania dotyczące wykonania; na wysokości zabytku powstanie przezroczysty ekran), poza tym dwa wiadukty (w tym jeden z funkcją przejścia dla zwierząt średnich). Zaplanowano zieleń dogęszczającą i budowę ekranów przeciwolśnieniowych.

Rozbudowany zostanie istniejący MOP Stobierna (kierunek Lublin) – w przyszłości będzie tu mogła powstać stacja paliw i obiekty gastronomiczno-handlowe. Bez zmian pozostaną węzły Sokołów Małopolski Północ i Jasionka, które były budowane od razu z myślą o docelowym przekroju.PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony