Partner serwisu

Wkrótce umowa na S74 z tunelami w Kielcach

Redakcja 16.01.2023

Wkrótce umowa na S74 z tunelami w Kielcach
fot. Google Maps
PTU Intercor szykuje ostatnie dokumenty potrzebne do podpisania umowy na budowę drogi S74 między węzłami Kielce – Kielce Zachód. Prezes Urzędu Zamówień Publicznych nie ma zastrzeżeń do przetargu. Kontrakt na miejski fragment zostanie podpisany po dostarczeniu przez wykonawcę m.in. gwarancji należytego wykonania umowy.
Szykowany kontrakt ma wartość 713,4 mln zł. Za tę kwotę powstanie odcinek o długości 5 km, który połączy węzeł Kielce Zachód na skrzyżowaniu z S7 z węzłem Bocianek wybudowanym w ramach S74 Kielce –  Cedzyna.

Droga na większości przebiegu będzie poprowadzona w wykopie, zaplanowano także dwa tunele. Trasa ma oddzielić ruch tranzytowy od lokalnego. Dla tego drugiego, jak zapewnia GDDKiA, zachowane zostaną wszystkie dotychczasowe połączenia komunikacyjne północ-południe, z uwzględnieniem ruchu pieszego. Skrzyżowania lokalne będą usytuowane w większości na dotychczasowym poziomie, nad drogą ekspresową.

W ramach inwestycji powstaną dwa węzły drogowe: Hubalczyków i Zagnańska oraz dwa tunele. Dłuższy o długości ok. pół kilometra powstanie na odcinku sąsiadującym z zabudową osiedlową między ulicami Klonową a Warszawską. Powstanie także wiadukt w ciągu ulicy Transportowców i ronda nad tunelem pod ulicą Olszewskiego. Przewidziano także budowę drogi rowerowej wzdłuż nowego odcinka trasy S74.    

Sąsiedni odcinek tej trasy, tj. Przełom/Mniów – Kielce czeka już na zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Wykonawcą w tym przypadku jest Mirbud. W realizacji jest także obwodnica Opatowa w ciągu S74. Gotowy jest także odcinek S74 Kielce – Cedzyna.

Po wykonaniu odcinka „miejskiego” ora fragmentu od Mniowa do Kielc kierowcy będą mieli do dyspozycji 30 km nieprzerwanej drogi ekspresowej. Sam odcinek miejski będzie można przejechać w ciągu ok. 3 minut.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony