Partner serwisu

Wniosek o decyzję środowiskową dla obwodnicy Ostrołęki złożony

DK/inf. pras. 15.11.2021

Wniosek o decyzję środowiskową dla obwodnicy Ostrołęki złożony
fot. Google Maps
Wójt gminy Olszewo-Borki wyda decyzję środowiskową dla budowy blisko 14-kilometrowej obwodnicy Ostrołęki w ciągu DK-53. Wniosek został złożony. To kolejny etap przygotowań do realizacji tej inwestycji.
To jedna z dziewięciu mazowieckich obwodnic realizowanych w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

Preferowany wariant obwodnicy Ostrołęki będzie przebiegać przez teren gmin Olszewo-Borki i Lelis. Przyszła trasa będzie posiadała jedną jezdnię po jednym pasie ruchu w każdą stronę, a dostępność do niej odbywać się będzie poprzez węzeł i sześć skrzyżowań z drogami krajowymi nr 53 i 61, drogą wojewódzką nr 544, drogami powiatowymi oraz drogą gminną.


Dokumentacja projektowa została zweryfikowana pod kątem środowiskowym, społecznym, ekonomicznym i technicznym. Uwagi do zaproponowanych rozwiązań zostały przeanalizowane i w miarę możliwości uwzględnione przez projektanta.

Projekt wykonuje firma Multiconsult Polska. Na ten moment pozostało uszczegółowienie rozwiązań technicznych oraz prace związane z rozpoznaniem geologicznym podłoża. Termin zakończenia umowy jest zależny od wydania decyzji środowiskowej. Kolejnym krokiem będzie ogłoszenie przetargu na wybór wykonawcy, który w systemie Projektuj i buduj zrealizuje inwestycję.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony