Partnerzy serwisu:

Wniosek o ZRID dla drugiego odcinka S14 złożony

Elżbieta Pałys 23.06.2020

Wniosek o ZRID dla drugiego odcinka S14 złożony
Fot. Google Maps
Dobra wiadomość dla oczekujących na Zachodnią Obwodnicę Łodzi w ciągu S14. Wykonawca drugiego odcinka - Stecol Corporation – złoży wniosek o wydanie decyzji zezwalającej na realizację inwestycji.
Mowa o odcinku pomiędzy węzłami Łódź Teofilów i drogą krajowa nr 91 w miejscowości Słowik. Trasa liczy 16,3 km, a jej wykonanie powierzono chińskiej firmie Stecol Corporation.

Wykonawca poinformował właśnie, że do wojewody łódzkiego złożony został wniosek o wydanie decyzji ZRID dla tej inwestycji. – Prace postępują zgodnie z harmonogramem – informuje wykonawca.

Umowa na realizację tej inwestycji została zawarta w sierpniu 2019 roku, a na wykonanie wszystkich prac wykonawca ma 35 miesięcy od zawarcia kontraktu (nie licząc okresów zimowych w czasie prowadzenia robot budowlanych).

W ramach kontraktu powstanie droga ekspresowa z dwiema jezdniami po dwa pasy ruchu w każdym kierunku wraz z rezerwa pod budowę trzeciego pasa w przyszłości po zewnętrznej stronie jezdni.

Nowa trasa będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, o szerokości 3,5 metra każdy z możliwością dobudowy trzeciego, zewnętrznego, zależnie od potrzeb. Realizowana będzie w systemie projektuj i buduj. Termin wykonania prac to 35 miesięcy (w tym 10 miesięcy na projektowanie, gdzie wlicza się okresy zimowe, a pozostały czas to realizacja, ale w tym przypadku nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca).

Odcinek B ekspresowej S14 to pierwsza od czasów Euro 2012 inwestycja realizowana przez chińskiego wykonawcę.

Tzw. zachodnia obwodnica Łodzi ułatwi przejazd z drogi ekspresowej S8 na południe od Łodzi z autostradą A2. Poprawi także warunki bezpieczeństwa i życia mieszkańców Łodzi, a także Pabianic, Zgierza, Konstantynowa Łódzkiego i Aleksandrowa Łódzkiego.

Budowa trasa składa się z dwóch odcinków. Drugi, pomiędzy węzłami Lublinek i Teofilów buduje konsorcjum Budimex i Strabag. W tym przypadku kontrakt był zawarty w październiku 2018 roku. Obecnie trwają już roboty budowlane, a wykonawca informował niedawno, że udało się wyprzedzić harmonogram aż o 4 miesiące.

Po wybudowaniu S14 Łódź będzie pierwszym miastem w Polsce, które ma pełną obwodnicę złożoną z dwóch autostrad (A1 i A2) oraz dwóch dróg ekspresowych (S14 i S8).
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony