Partner serwisu

Wnioski na realizację S7 Napierki – Płońsk złożone

Edyta Wsół 27.10.2015

Wnioski na realizację S7 Napierki – Płońsk złożone
fot. GDDKiA
Olsztyński oddział GDDKiA, prowadzący postępowania przetargowe na mazowiecki odcinek drogi ekspresowej S7 z Napierek do Płońska otrzymał wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu od firm i konsorcjów zainteresowanych realizacją inwestycji.
Wnioskodawcy znani

Droga S7 z Napierek do Płońska będzie miała ponad 71 km długości i podzielono ją na cztery odcinki realizacyjne. Pierwszy, o długości 14 km połączy Napierki z Mławą i złożono na niego 18 wniosków. Kolejny z Mławy do Strzegowa ma około 21,5 km długości i jego wykonaniem zainteresowanych jest 19 wykonawców.

Odcinek Strzegowo – Pieńki będzie miał 22 km długości i złożono na niego 17 wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Ostatni, 13,7-kilometrowy fragment połączy Pieńki i Płońsk, a realizować go chce wstępnie 18 wykonawców.

 

Prace do wykonania

Przebieg planowanej 71-kilometrowej drogi ekspresowej pokrywa się częściowo z istniejącą drogą krajową nr 7, która stanowi jedną z najważniejszych tras w kraju, prowadzącą ruch na kierunku północ – południe.

Aktualnie trasa nie spełnia ona kryteriów technicznych do prowadzenia tak dużego i zróżnicowanego ruchu. Na odcinku między Kuklinem a Unierzyżem droga S7 będzie biegła w nowym korytarzu, a DK-7 na tym odcinku stanie się po modernizacji drogą zbiorczą.

Więcej informacji znajdziesz w Monitorze.

 
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi drogowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony