Partnerzy serwisu:

Wody Polskie inwestują w unowocześnienie stopnia wodnego Ratowice na Dolnym Śląsku

inf. pras. 11.01.2019

Wody Polskie inwestują w unowocześnienie stopnia wodnego Ratowice na Dolnym Śląsku
fot. RZGW Wrocław
Przebudowa śluzy wraz z dostosowaniem do IV klasy drogi wodnej i unowocześnienie całego obiektu – to główne zadania rozpoczynającej się modernizacji stopnia wodnego Ratowice w gminie Czernica na Dolnym Śląsku. Inwestycja prowadzona na Odrze w rejonie Wrocławia ma kosztować prawie 42 miliony złotych.
W wyniku przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego wybrano wykonawcę zadania pod nazwą „Remont i przebudowa śluzy na stopniu wodnym Ratowice na rzece Odrze w km 227+400, gm. Czernica wraz z dostosowaniem śluzy do min. IV klasy drogi wodnej”. Za realizację inwestycji będzie odpowiadało konsorcjum z liderem – Przedsiębiorstwem Robót Wodnych i Ekologicznych „EKO – WOD” sp. z o.o. ze Świdnicy oraz konsorcjantem - „NAVIGA – STAL” sp. z o.o. z Kiełczowa, które udzieli również gwarancji na wykonane roboty na 48 miesięcy od ich zakończenia.

Umowę w tej sprawie w siedzibie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu uroczyście podpisali Bartłomiej Pietruszewski – zastępca dyrektora RZGW ds. Powodzi i Suszy oraz w imieniu konsorcjanta Mariusz Sośniak – prezes zarządu spółki „EKO – WOD”.

W ramach inwestycji zaplanowano: remont i rozbudowę śluzy, polegające na jej poszerzeniu i pogłębieniu; pogłębienie awanportów; budowę dalbowiska na stanowisku postojowym w awanporcie górnym; przedłużenie wału kierującego w celu zapewnienia dojścia do pomostu na projektowanym dalbowisku w awanporcie górnym; remont i przebudowę dalbowiska na stanowisku postojowym w awanporcie dolnym; budowę nabrzeża dla jednostek roboczych; rozbudowę kierownic naprowadzających statki; przebudowę przyczółków mostu nad głową dolną śluzy.

Zrealizowane będą także: przebudowa pomieszczenia sterowni; rozbiórka starej i budowa nowej estakady kablowej; remont okładziny przyczółka przepustu; remont dróg dojazdowych; adaptacja pomieszczenia gospodarczego budynku administracyjnego na serwerownię oraz nowe ogrodzenie.

Zgodnie z planem wszystkie działania i roboty mają zostać przeprowadzone przez wykonawcę nie później niż do 30 czerwca 2022 roku. Według szacunków będą kosztowały niespełna 41 milionów 571 tysięcy złotych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony