Partner serwisu

Wojna odbiła się na wynikach Mostostalu Warszawa

ep. 27.09.2022

Wojna odbiła się na wynikach Mostostalu Warszawa
fot. GDDKiA
Większe przychody, ale mniejszy zysk odnotowała Grupa Mostostalu Warszawa w pierwszym półroczu 2022 r. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Na gorsze wyniki wpływ miała wojna w Ukrainie. 
Grupa Kapitałowa Mostostal Warszawa przedstawiła wyniki finansowe za okres od stycznia do końca czerwca 2022 roku. W tym okresie uzyskała przychody ze sprzedaży w kwocie 716 mln zł w stosunku do 556 mln zł w I półroczu 2021 r. Zysk ze sprzedaży wyniósł 39 mln zł, podczas gdy w I półroczu 2021 roku zanotowano 56 mln zł. Zysk brutto spadł z 24 mln zł w roku 2021 do 1 mln zł z tym roku.

Na koniec półrocza Grupa Kapitałowa miała 116 mln zł w gotówce. W portfelu zamówień Mostostal miał nieco powyżej 3 mld zł, przy czym kontrakty podpisane w I półroczu są warte 244 mln zł.

Mostostal zamknął półrocze z zatrudnieniem na poziomie 1 514 pracowników.

W komentarzu do wyników Mostostal stwierdza, że wpływ na wyniki za pierwsze półrocze miała wojna w Ukrainie. Wynikające z niej zakłócenia w łańcuchach dostaw i na rynku energii, a także wzrost cen materiałów i robót budowlanych wymusiły aktualizację budżetów realizowanych projektów.

Grupa poinformowała jednocześnie, że jest obecnie w trakcie podpisywania aneksów zwiększających wynagrodzenie na kontraktach realizowanych na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Chodzi o aneksy związane z decyzją inwestora o zwiększeniu limitów waloryzacyjnych do 10 proc.

Choć Mostostal liczy się z niekorzystnym wpływem na wyniki finansowe małej liczby ogłoszonych i rozstrzygniętych przetargów w 2022 roku, to jednak zapewnia, że ma zdrowy i zdywersyfikowany portfel zamówień, który zapewnia ponad 3 lata działalności przy zachowaniu obecnego poziomu produkcji.

– Utrzymujemy aktywne, ale bezpieczne ofertowanie, uwzględniające wzrosty cen i dostępność wykwalifikowanych pracowników – zapewnia Grupa i dodaje, że chce także być aktywnym uczestnikiem inwestycji związanych z transformacją energetyczną. Tu chce wykorzystać zarówno doświadczenie własne, jak i swego strategicznego partnera – hiszpańskiej Acciony.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony