Partnerzy serwisu:

Wołów: nowy przetarg na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 338

Romanowska Magdalena 05.09.2019

Wołów: nowy przetarg na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 338
Poprzedni przetarg na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 338 w miejscowości Wołów został zakończony w czerwcu i nie wyłoniono zwycięzcy. Najkorzystniejsza kwota znacznie przewyższała budżet przewidziany na tę inwestycję. Ruszyło nowe postępowanie. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 9 października.
Przebudowa jest III etapem planowanego remontu drogi wojewódzkiej. Plany realizacji I etapu przebudowy obejmowały remont drogi nr 338 w miejscowości Wołów od ok. km 13+997,00 do ok. km 14+160,00 (dokończenie realizacji zadania), etapu II – rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 338 w miejscowości Wołów od około km 14+160,00 do około km 15+083,50. Od 4 stycznia na remontowanych odcinków obowiązuje zmiana organizacji ruchu.

Plany na dalszy etap remontu drogi wojewódzkiej

W III etapie inwestor planuje również rozbudowę obiektu mostowego, budowę i rozbudowę zatok autobusowych, rozbudowę zatok postojowych, rozbudowę chodników, budowę ciągu pieszo-rowerowego, rozbudowę rozbudowę lub budowę zjazdów indywidualnych i publicznych. Trzeba także wybudować i przebudować oświetlenie drogowe, przebudować sieć elektroenergetyczną, elektroenergetyczną i teletechniczną, wybudować zieleńce i zrobić wycinkę drzew kolidujących z inwestycją.

Pierwszy przetarg bez zwycięzcy

Pierwszy przetarg został ogłoszony na przełomie kwietnia i maja, a zakończył się na koniec czerwca 2019 roku. Z pięciu złożonych ofert nie wybrano żadnej – najkorzystniejsza kwota wynosiła około 36 mln zł i znacznie przewyższała założony przez inwestora budżet wynoszący niespełna 32 mln zł. W związku z tym przetarg unieważniono.

Co w nowym ogłoszeniu


Gmina Wołów określiła wymagania co do nowego wykonawcy. Wymagane jest posiadanie przez wykonawcę odpowiedniego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną w wysokości 30 mln zł. W zakresie doświadczenia wymaga się dwóch zadań inwestycyjnych lub remontowych – budowy, przebudowy lub rozbudowy dróg o jezdni z nawierzchni bitumicznej wraz z infrastrukturą towarzyszącą o wartości umownej min. 3 mln 250 tys. zł brutto każda.

Oferty należy składać do 9 października 2019 roku. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony