Partnerzy serwisu:

Wrocław: Aleja Wielkiej Wyspy najtaniej za 232 mln zł

Leonard Dolecki 20.02.2018

Wrocław: Aleja Wielkiej Wyspy najtaniej za 232 mln zł
fot. mat. pras.
Firma Gotowski z Bydgoszczy złożyła najtańszą ofertę w przetargu na projekt i budowę Alei Wielkiej Wyspy we Wrocławiu. Jej wartość to nieco ponad 232 mln zł. Jest to jedyna propozycja mieszcząca się w budżecie zamawiającego.
Do Wrocławskich Inwestycji, w przetargu na projekt i budowę Alei Wielkiej Wyspy, wpłynęły 4 oferty. Pochodziły one od firm: Gotowski (232,2 mln zł), Kobylarnia (245,748 mln zł) oraz Budimex (316,993 mln zł), a także konsorcjum Banimex i Azi Bud (234,426 mln zł).

Budżet zamawiającego przeznaczony na tę inwestycję wynosi 234,058 mln zł. Oznacza to, że tylko jedna z ofert mieści się w kwocie przewidzianej na realizację przedsięwzięcia. Kryteria jakie w przetargu stosuje inwestor to cena, długość okresu gwarancji, równość podłużna, doświadczenie kadry oraz dodatkowy monitoring inwestycji.

Wyświetl większą mapę

Plan zakłada, że umowa z wykonawcą zostanie podpisana wiosną 2018 roku. Budowa ma ruszyć rok później, a w 2021 roku cała inwestycja ma być już gotowa. Projekt w całości zostanie sfinansowana z budżetu miasta. Wcześniej gmina próbowała pozyskać środki unijne jednak zakończyło się to fiaskiem.

Planowana Aleja Wielkiej Wyspy to jedyna realna alternatywa przejazdu umożliwiająca ominięcie zabytkowego mostu Zwierzynieckiego i przebiegającej przez środek Parku Szczytnickiego ulicy Mickiewicza. Dodatkowe połączenie Wielkiej Wyspy z resztą miasta niezbędne jest także w związku z obsługą Hali Stulecia i ogrodu zoologicznego powiększonego o, przyciągające tłumy zwiedzających, Afrykarium.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony