Partner serwisu

Wrocław. Budowa wiaduktu na obwodnicy Leśnicy

Przemysław Farsewicz 18.06.2022

arrow
arrow
Wrocław. Budowa wiaduktu na obwodnicy Leśnicy
fot. Wrocławskie Inwestycje
Wrocław. Budowa wiaduktu na obwodnicy Leśnicy
Wrocław. Budowa wiaduktu na obwodnicy Leśnicy
Wrocław. Budowa wiaduktu na obwodnicy Leśnicy
Stolica Dolnego Śląska realizuje budowę Alei Stabłowickiej w ramach projektu Osi Zachodniej. Drogowcy pochwalili się właśnie postępem prac przy powstającym okazałym wiadukcie, który przeprowadzi drogę nad linią kolejową Wrocław – Legnica.
Oś Zachodnia to jedna z największych inwestycji komunikacyjnych w ostatnich latach we Wrocławiu, która pozwoli połączyć obwodnicę Leśnicy z ulicą Kosmonautów poprzez nową Aleję Stabłowicką. Prace obejmują także rozbudowę o kolejne dwa pasy ruchu ulicy Kosmonautów od ul. Fieldorfa do wysokości kąpieliska Glinianki.

Kluczowym elementem Alei Stabłowickiej będzie 143-metrowy wiadukt, który budowany jest nad torami kolejowymi Wrocław – Legnica. – Rośnie w oczach nasz wiadukt na torami kolejowymi na dokończeniu obwodnicy Leśnicy. Użyliśmy dotychczas 5 tys. metrów sześciennych betonu do wybudowania jego konstrukcji oraz 570 ton stali – przekazują wrocławscy drogowcy.

To wielki obiekt, który pozwoli bezkolizyjnie przejechać nad bardzo uczęszczaną linią kolejową prowadzącą w kierunku Legnicy. – Na dole widoczny nowy ślad ul. Jerzmanowskiej. W wakacje planowane jest puszczenie tędy ruchu. Wykonawca rozpocznie wówczas budowę nasypu w miejscu obecnej jezdni. Nim dojedziemy do al. prezydenta Kaczorowskiego – czytamy.

W ramach Osi Zachodniej inwestycja zakłada budowę 4,2 kilometra nowych dróg, 5675 m dróg rowerowych, 5875 m chodników, ponad kilometr ciągu pieszo-rowerowego, 5 skrzyżowań, a także dwóch przejść tunelowych dla pieszych i rowerzystów. Ponadto na odcinku od ul. Fieldorfa do Glinianek (2,2 km) w ramach zadaniu znalazło się przeniesienie torowiska tramwajowego w kierunku południowym.

Kontrakt realizuje konsorcjum, którego liderem jest spółka Bickhardt Bau Polska. Wartość prac opiewa na blisko 181,5 mln złotych. Inwestycja jest współfinansowana z Unii Europejskiej. Zakończenie ma nastąpić w połowie 2023 roku.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony