Partnerzy serwisu:

Wrocław. Dwóch chętnych do przebudowy mostów Pomorskich

ep. 26.09.2019

Wrocław. Dwóch chętnych do przebudowy mostów Pomorskich
fot. Wizualzacja/UM Wrocław
Pro-Tra Building oraz Porr złożyły oferty w ponowionym przetargu na przebudowę mostów Pomorskich we Wrocławiu. Do tańszej w budżecie inwestora brakuje niewiele.
Tańsza oferta złożona przez Pr-Tra Building jest warta 69,889 mln zł, przy budżecie inwestora 68,421 mln zł. Porr wycenił prace na 89,855 mln zł.

W ramach zamówienia oprócz przebudowy mostów Pomorskich – Północnego, Środkowego i Południowego, ma być przełożona pod dno Odry sieć ciepłownicza.

Jak informuje w komunikacie miasto Wrocław, w ramach przebudowy mostów wykonana będzie nowa nawierzchnia, torowisko tramwajowe i słupy trakcyjne. Gruntownej modernizacji poddana będzie także konstrukcja obiektu wraz z wymianą stalowego przęsła.
Powstać mają nowe chodniki, odnowione zostaną także zabytkowe baszty po stronie południowej mostów.

Skomplikowana operacja będzie się wiązała z przełożeniem sieci – trzeba to wykonać techniką drążenia mikrotuneli, które mają biec 20 metrów w głąb ziemi. Trzeba także wybudować specjalne komory startowe i komory odbiorcze, przez które sieć będzie wpuszczana pod ziemię.

Zakres inwestycji, podobnie jak jej finansowanie, dzieli się pomiędzy gminę Wrocław, MPWiK oraz firmę Fortum.

Na wykonanie wszystkich prac przewidziano 30 miesięcy od dnia podpisania umowy. Obecnie Wrocławskie Inwestycje analizują otrzymane oferty.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony