Partnerzy serwisu:

Wrocław: Jedna, droga oferta w przetargu na Mosty Chrobrego

Leonard Dolecki 17.04.2019

Wrocław: Jedna, droga oferta w przetargu na Mosty Chrobrego
fot. Pixabay
Spółka Wrocławskie Inwestycje otworzyła oferty w przetargu na budowę Mostów Chrobrego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 455. Do zamawiającego trafiła tylko jedna oferta, która przekroczyła kosztorys o ok. 35%.
Dwa obiekty mają powstać w ciągu drogi wojewódzkiej nr 455 we Wrocławiu. Docelowo mają służyć także komunikacji zbiorowej – zarówno autobusom, jak i tramwajom, dlatego od razu powstanie torowisko tramwajowe. Dzięki temu w przyszłości rozbudowa sieci tramwajowej pójdzie sprawniej.
  
Do realizacji zadania zgłosił się tylko jeden chętny. Jest to konsorcjum firm Himmel i Papesch Opole i Mostostal Kielce. Potencjalny wykonawca zaproponował przeprowadzenie prac za 87,605 mln zł oraz objęcie ich 9-lietnim okresem gwarancji i 8-letnim okresem rękojmi.

Budżet zamawiającego opiewa na 65 mln zł. Oznacza to, że aby spełnić warunki otrzymanej propozycji trzeba dopłacić 22,605 mln zł.

View Larger Map

Roboczo nowe mosty Chrobrego nazywane są mostem Południowym i Północnym. Pierwszy będzie usytuowany nad Kanałem Przeciwpowodziowym. Będzie miał 153 m długości i ma być mostem jednoprzęsłowym o konstrukcji stalowej, łukowej z płytowym ustrojem nośnym.

Most Północny nad Kanałem Żeglugowym ma mieć 75,3 m długości. Będzie obiektem wieloprzęsłowym, ciągłym o konstrukcji stalowej, łukowej z płytowym ustrojem nośnym oraz żelbetowymi przyczółkami i filarami.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obiekty inżynierskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony