Partnerzy serwisu:

Wrocław. Kolejne podejście do przetargu na projekt mostu Osobowickiego

Magdalena Romanowska 02.04.2020

Wrocław. Kolejne podejście do przetargu na projekt mostu Osobowickiego
fot. Wikimedia Commons/Joee
To już trzeci przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej remontu zabytkowego mostu we Wrocławiu. Poprzednie nie zostały rozstrzygnięte
Zamówienie dotyczy wykonania dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego przebudowy mostu Osobowickiego we Wrocławiu.

W poprzednim przetargu wpłynęły trzy oferty: złożona przez wrocławską firmę PBW Inżynieria, opiewa na niecałe 970 tys. zł, oferta firmy GF-Mosty w wysokości prawie 1,5 mln zł, i ponad 2,6 mln zł zaproponowane przez firmę Transprojekt Gdański. Wszystkie przekroczyły założony budżet, tj. 800 tys. zł, dlatego uruchomiono kolejny przetarg.

Most Osobowicki to ważny element infrastruktury Wrocławia. Przebiega przez niego główny korytarz tramwajowy w kierunku północnych osiedli mieszkaniowych. W ramach jego przebudowy zostanie zawężona jezdnia. Powstaną osobne pasy dla samochodów i komunikacji miejskiej poruszających się w kierunku centrum. W drugą stronę powstanie jeden wspólny pas o szerokości 3 m. Powiększyć ma się przestrzeń dla pieszych i rowerów przy skrzyżowaniu ul. Osobowickiej oraz Na Polance.

Północny most powstawał w latach 1895-1897. Ma 8 przęseł i 223 m długości, zaś południowy pochodzi z lat 1904-1905 i posiada jedno przęsło.

Oferty w przetargu na wykonanie dokumentacji można składać do 5 maja 2020 roku. Kryteria oceny ofert to: doświadczenie projektanta specjalności mostowej (20 proc.), doświadczenie projektanta w branży drogowej (10 proc.), doświadczenie projektanta sieci wodociągowej (10 proc.) oraz cena (60 proc.).

Na sporządzenie dokumentacji wykonawca będzie miał rok. Sama przebudowa ma zakończyć się za pięć lat.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony