Partnerzy serwisu:

Wrocław. Lada moment ruszy remont wiaduktu w ciągu ul. Kowalskiej

Magdalena Romanowska 29.01.2021

Wrocław. Lada moment ruszy remont wiaduktu w ciągu ul. Kowalskiej
fot. ZDIUM Wrocław
Jak poinformował Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu, 6 lutego z ruchu wyłączony zostanie wiadukt w ciągu ul. Kowalskiej. Obiekt przejdzie remont, którego głównym celem będzie zwiększenie nośności i nadanie prawidłowych spadków poprzecznych. Generalnym wykonawcą jest firma Plus Inwest P. Żygadło.
Wiadukt ma 106 m długości i powstał w 1978 r. Obecnie konstrukcja, podpory, jezdnia o szerokości 7,5 m oraz chodniki o szerokościach 2,8 i 1 m znajdują się w bardzo złym stanie technicznym.

Podstawowym celem remontu jest zwiększenie nośności i nadanie prawidłowych spadków poprzecznych. Jak informuje wrocławski ZDiUM, przywrócenie ruchu na wyremontowanym obiekcie powinno nastąpić w czerwcu 2021 r.

Zakres prac obejmie wymianę nawierzchni jezdni i chodników na moście, oraz na dojazdach, naprawy podpór (naprawę elementów betonowych i nałożenie warstwy antykorozyjnej), naprawy konstrukcji nośnej (naprawę elementów betonowych, reprofilację górnej powierzchni i nałożenie warstwy antykorozyjnej), wymianę izolacji przeciwwodnej, wymianę barier energochłonnych (na moście, pod nim oraz na dojazdach), wymianę oświetlenia (zaprojektowano oświetlenie ledowe, białe), budowę kanału technologicznego MTK.

Przez większość okresu trwania remontu, który rozpocznie się 6 lutego, ruch pieszy na obiekcie będzie utrzymywany. Dla ruchu kołowego zostaną wyznaczone objazdy. Kierunek północny: od ul. Kowalskiej w stronę al. Poprzecznej – należy zjechać z ul. Kowalskiej na ul. Bolesława Krzywoustego w kierunku Warszawy, po ok. 700 m wjechać na wiadukt nad ul. Jana III Sobieskiego, następnie zjechać na ul. Bolesława Krzywoustego i kontynuować jazdę w kierunku węzła ul. Kowalskiej i al. Poprzecznej.

Kierunek południowy od ul. Kowalskiej w kierunku osiedli Kowale i Swojczyce – należy jechać ul. Kowalską, al. Poprzeczną, ul. Bolesława Krzywoustego.

Generalnym wykonawcą robót jest firma Plus Inwest P. Żygadło. Koszt remontu to 4,55 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony