Partnerzy serwisu:

Wrocław ogłasza kolejny przetarg na przebudowę Mostów Pomorskich

Leonard Dolecki 24.07.2019

Wrocław ogłasza kolejny przetarg na przebudowę Mostów Pomorskich
fot. wroclaw.pl
Spółka Wrocławskie Inwestycje ogłosiła przetarg na przebudowę Mostów Pomorskich (Północnego, Środkowego i Południowego) przez Odrę. Jest to drugie podejście inwestora do znalezienia wykonawcy tego przedsięwzięcia. 
Mosty Pomorskie to zespół trzech mostów: południowego, środowego i północnego. Przebiegają one przez Odrę i łączą dzielnicę Nadodrze ze Starym Miastem. Aktualnie ich stan pozostawia wiele do życzenia, a modernizacja ma poprawić nie tylko komfort przejazdu, ale także estetykę konstrukcji.

Inwestycja dotyczy przebudowy wszystkich trzech przepraw wraz z wykonaniem robót budowlanych polegających na przełożeniu sieci ciepłowniczej zabytkowego Mostu południowego pod dno rzeki z wykorzystaniem metody mikrotuneli wraz z budową komory startowej i komory odbiorczej.

Na samych mostach w ramach planowanych prac zostanie wymieniona nawierzchnia, torowisko, słupy trakcyjne. Powstaną też nowe chodniki, odnowione zostaną zabytkowe baszty, które znajdują się na mostach od strony południowej.

View Larger Map

Na oferty zamawiający czeka do 27 sierpnia br. Podczas ich oceny brane pod uwagę takie aspekty jak: cena (60%), okres gwarancji (20%) oraz doświadczenie kierownika budowy (20%). Według planu zadanie ma zostać zrealizowane w ciągu 38 miesięcy.

Jest to drugie podejście Wrocławskich Inwestycji, czyli spółki prowadzącej inwestycje w imieniu Gminy Wrocław, do realizacji tego przedsięwzięcia. Pierwszy przetarg ruszył w marcu br., jednak w maju, z uwagi na brak ofert, które nie podlegałyby odrzuceniu, został unieważniony.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Obiekty inżynierskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony