Partnerzy serwisu:

Wrocław. Rusza nowy przetarg na budowę Osi Zachodniej

Elżbieta Pałys 26.08.2020

Wrocław. Rusza nowy przetarg na budowę Osi Zachodniej
fot. Inwestycje Wrocławskie/Facebook
Budowa alei Stabłowickiej i rozbudowa ulicy Kosmonautów to niektóre prace, które zostaną wykonane w ramach budowy tzw. Osi Zachodniej we Wrocławiu. To inwestycja, która uzupełni obwodnicę Leśnicy. Właśnie rusza nowy przetarg na wybór wykonawcy. Poprzedni został unieważniony po orzeczeniu Krajowej Izby Odwoławczej.
Inwestycje zrealizują wspólnie spółka Wrocławskie Inwestycje oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

To jedna z ważniejszych inwestycji planowanych we Wrocławiu. Ma odciążyć od ruchu tranzytowego osiedle Leśnica.Wyświetl większą mapę

W ramach przetargu powstanie aleja Stabłowicka o długości 2 km, która połączy obwodnicę Leśnicy z ul. Kosmonautów – mowa o odcinku od węzła na skrzyżowaniu alei Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego i ulicy Zbigniewa Brzezińskiego do ulicy Kosmonautów. Rozbudowany zostanie także fragment ul. Kosmonautów na odcinku od rejonu skrzyżowania z ul. Jeżowską do połączenia z istniejącym dwujezdniowym przekrojem tej ulicy, w rejonie skrzyżowania z aleją Architektów – to odcinek liczący 2,2 km.

W ramach inwestycji miasto planuje wybudować także odcinek drogi gminnej 2KDL i pętlę autobusową po południowej stronie ulicy Kosmonautów.

Powstanie ok. 5,6 km ścieżek rowerowych, podobna długość chodników i ponad 1 km ciągów pieszo-rowerowych. Trzeba wybudować również wiadukt nad torami kolejowymi w ciągu alei Stabłowickiej.

W ramach budowy Osi Zachodniej w ulicy Kosmonautów powstanie 2,2 km zielonego torowiska tramwajowego, będą nowe przystanki tramwajowe i autobusowe.

Poprzednie postępowanie przetargowe musieliśmy unieważnić, ponieważ taka była decyzja Krajowej Izby Odwoławczej.

Zadanie będzie realizowane na podstawie dokumentacji dostarczonej przez zamawiającego, dla której jest już wydana decyzja zezwalająca na realizację.
Nowe połączenie drogowe ma powstać w ciągu 24 miesięcy. Termin składania ofert wyznaczono na 28 września.

To drugi przetarg w tej sprawie. Poprzedni został unieważniony już po wyborze wykonawcy – postępowanie trzeba było unieważnić z powodu niemożliwej do usunięcia wady, którą potwierdziła Krajowa Izba Odwoławcza (chodziło o rozbieżności w zakresie jednostki obmiarowej pozwalającej oceni ilość robót do wykonania).

Tamten przetarg wygrało konsorcjum firm Kobylarnia i Tormel. Wybrana oferta kosztowała blisko 174 mln zł, a zamawiający dysponował budżetem na poziomie 199,277 mln zł.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony