Partner serwisu

Wrocław: Skanska przebuduje Miłoszycką

Leonard Dolecki 18.08.2015

Wrocław: Skanska przebuduje Miłoszycką
fot. Wrocławskie Inwestycje
Spółka Wrocławskie Inwestycje w kwietniu br. ogłosiła przetarg na przebudowę ul. Miłoszyckiej, na osiedlu Swojczyce. Do przetargu wpłynęły cztery oferty. Najkorzystniejszą propozycję złożyła firma Skanska.
Do przetargu wpłynęły cztery oferty: konsorcjum Bickhardt Bau Polska i Merbed (20,793 mln zł), Strabag Infrastruktura Południe (24,590 mln zł), konsorcjum Pro-Tra-Building i AG System (55,508 mln zł) oraz ta, która okazała się najkorzystniejsza, czyli propozycja firmy Skanska opiewająca na 20,329 mln zł.

Cena stanowiła 90% oceny ofert. Kolejnym branym pod uwagę kryterium był czas gwarancji. Konsorcjum Pro-Tra-Building i AG System zaproponowało 7 lat gwarancji, a pozostałe firmy 10 lat. Jeśli ostatecznie zostanie wybrana oferta Skanski, to gmina Wrocław zapłaci 14,199 mln zł, a MPWiK 6,130 mln zł.


Wyświetl większą mapę

Ulica Miłoszycka stanowi ważny skrót dla wyjeżdżających z miasta. Łączy Swojczyce i wschodnią obwodnicę Wrocławia z osiedlem Kowale i dalej z al. Jana III Sobieskiego, prowadzącą na Psie Pole. Leży też nieopodal Stacji PKP Wrocław Swojczyce.

Przebudowana droga ma mieć nową nawierzchnię, a wzdłuż niej będzie biec ścieżka rowerowa. Ważnym zadaniem będzie także poprowadzenie w tym miejscu nowej kanalizacji na co mieszkańcy czekają od lat. Zmodernizowane mają także zostać przystanki i zatoki autobusowe. Na skrzyżowaniu ul. Miłoszyckiej i Swojczyckiej powstanie rondo upłynniające ruch w tym miejscu.

Zapraszamy na III Kongres Infrastruktury Polskiej, który odbędzie się 8 października 2015 roku w Łodzi. W tym roku wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi rola funduszy prywatnych w budownictwie infrastrukturalnym oraz kwestia relacji między członkami procesu inwestycyjnego.

Więcej informacji o Kongresie znajdziesz tutaj.

   

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi drogowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony