Partnerzy serwisu:

Wrocław szykuje się do budowy nowych mostów Chrobrego

ep. 18.01.2019

Wrocław szykuje się do budowy nowych mostów Chrobrego
fot. Wikimedia Commons
Jeszcze w tym kwartale ma być ogłoszony przetarg na budowę nowych mostów Chrobrego we Wrocławiu. Będą to mosty samochodowo-tramwajowe, które zastąpią wyeksploatowaną, istniejąca konstrukcję.
O takich planach poinformował Urząd Miejski we Wrocławiu powołując się na spółkę Wrocławskie Inwestycje. Według tych informacji przetarg ma ruszyć w lutym, najpóźniej w marcu tego roku. Przed tym potrzebna jest jeszcze decyzja środowiskowa, która ma być wydana na przełomie stycznia i lutego.

Jak przypomina UM we Wrocławiu, umowa na projekt mostu została podpisana w maju 2017 roku. Początkowo powstać miał tylko projekt budowy mostu, ostatecznie jednak rozszerzono zakres zadania. Wraz z mostem wybudowane będzie także torowisko tramwajowe.

– Chcemy tak poprowadzić budowę nowych mostów, żeby stosownie do ewentualnych potrzeb, szybciej być gotowym na rozbudowę sieci tramwajowej – mówi, cytowany w komunikacie, Marek Szempliński, kierownik ds. public relations we Wrocławskich Inwestycjach.
„Sama linia tramwajowa łącząca pętlę na Sępolnie z nową pętlą, która ma powstać obok osiedla Olimpia Port, to na razie przyszłość” – czytamy w komunikacie.

Projektowane mosty powstaną obok istniejących mostów Chrobrego nad kanałem przeciwpowodziowym i kanałem żeglugowym Odry, między ul. Mickiewicza i Monte Cassino na Sępolnie, a ul. Swojczycką. Docelowo przejmą ruch komunikacji miejskiej oraz pieszo-rowerowy – obiekty będą wyposażone w chodniki i ścieżki rowerowe.

Według szacunków, inwestycja będzie kosztowała 80 mln zł, a budowa potrwa 12 miesięcy od podpisania umowy. Oznaczałoby to, że przeprawy będą gotowe najwcześniej w połowie 2020 roku.

Na razie nie jest przesądzony los istniejących obiektów, wybudowanych w latach 40. ubiegłego wieku. Obecnie są one w złym stanie technicznym, a ruch po nim jest ograniczony do pojazdów poniżej 15 ton.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony