Partnerzy serwisu:

Wrocław. Wielkie burzenie na placu Społecznym

ep. 14.08.2019

Wrocław. Wielkie burzenie na placu Społecznym
fot. Bartosz Moch
W nocy z 14 na 15 sierpnia ruszą najważniejsze prace rozbiórkowe związane z wyburzaniem estakady na pl. Społecznym we Wrocławiu. Wykonawca będzie demontował te części obiektu, które znajdują się nad jezdnią i torowiskiem.
To element zmian planowanych w tej części miasta – plac w centralnej części miasta ma się diametralnie zmienić.

Jak informuje wrocławski Urząd Miasta, kierowcy jeżdżą przez pl. Społeczny w kierunku mostu Pokoju po nowym naziemnym układzie drogowym. Nieczynna estakada wciąż jednak stoi. Zasadnicze prace związane z jej rozbiórką zaplanowano na okres długiego weekendu.

Prace rusza w nocy z 14 na 15 sierpnia o godz. 22 i potrwają do 19 sierpnia, do godz. 5 rano. Wykonawca będzie burzył fragmenty estakady przylegające do jezdni. Jak podkreśla magistrat, prace są tak planowane, aby w jak najmniejszym stopniu utrudnić przejazd przez plac, jednak utrudnień nie da się uniknąć.

Poprowadzony będzie m.in. objazd dla relacji most Grunwaldzki – centrum, który wyznaczono przez parking przy Urzędzie Wojewódzkim oraz skrzyżowanie ulicy Wyszyńskiego z ulicą Purkyniego i dalej na plac Społeczny.

Dla relacji z mostu Pokoju w kierunku placu Wróblewskiego objazd poprowadzi przez aleję Słowackiego i Podwale do skrzyżowania Krasińskiego, Oławska, Podwale, Traugutta, a następnie w lewo w kierunku pl. Wróblewskiego.
W tym czasie wykonawca przeprowadzi skomplikowana akcję logistyczną.

– Wywieziemy około 9500 ton gruzu żelbetowego i 25 złomu stalowego. Nasze samochody samoładowawcze będą musiały wykonać około 475 kursów – mówi, cytowany w komunikacie, Rafał Gajowiak, koordynator robót z firmy Rotomat. – Do rozbiórki wykorzystane zostaną koparki wyburzeniowe wyposażone w nożyce kruszące, nożyce do metali. Użyjemy m.in. frezarek, młotów pneumatycznych i hydraulicznych.

Plac społeczny zmieni się nie do poznania. Docelowo nie będzie estakad i zmieni się układ komunikacyjny planowane jest m.in. wyznaczenie buspasa wzdłuż torowiska tramwajowego. Powstanie też droga rowerowa łącząca most Grunwaldzki z ul. Traugutta i Krasińskiego.

Nowe zagospodarowanie placu będzie przeprowadzone w formule partnerstwa publiczno-prywatnego w sprawie zagospodarowania placu Społecznego.

Estakada, po której wkrótce nie będzie już śladu została wybudowana w roku 1986. To żelbetowa konstrukcja o długości ponad 200 metrów.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony