Partner serwisu

Wrocław. Wkrótce remont tunelu na pl. Dominikańskim

Magdalena Romanowska 02.06.2021

Wrocław. Wkrótce remont tunelu na pl. Dominikańskim
fot. ZDiUM Wrocław
Niedługo ruszą prace remontowe w tunelu samochodowym północnym na pl. Dominikańskim we Wrocławiu. Ruch pojazdów zostanie tam wstrzymany 6 czerwca. Obiekt wybudowany w latach 70. jest w złym stanie technicznym i wymaga przebudowy. Potrwa ona około 6 miesięcy.
Tunele samochodowe na pl. Dominikańskim we Wrocławiu zostały zbudowane w 1978 r. Jeden z nich, tunel południowy, był remontowany już w 2013 r. Niedługo druga nitka również zostanie odnowiona.

Prace remontowe w tunelu północnym rozpoczną się 6 czerwca br. i potrwają około 6 miesięcy. Konieczna będzie zmiana organizacji ruchu, która przewiduje poprowadzenie ruchu dwukierunkowego w tunelu północnym.

Mapa: ZDiUM Wrocław
Prace zostały podzielone na dwa etapy. Etap pierwszy potrwa od od 6 czerwca do 31 sierpnia br i w tym okresie tunel będzie całkowicie zamknięty. Etap drugi rozpocznie się we wrześniu, a zakończy w listopadzie. Wtedy przywrócony zostanie ruch na połowie jezdni w remontowanym tunelu.

Zakres prac remontowych przewiduje między innymi demontaż istniejącej instalacji elektrycznej oświetlenia tunelu samochodowego i wykonanie nowej wraz z oświetleniem ledowym, rozbiórkę i odtworzenie okładziny ceglanej murów oporowych, montaż nowej elewacji systemowej z paneli wg projektu wykonawczego oraz rozbiórka fragmentów murów żelbetowych wraz z ich odtworzeniem.

Wykonawcą prac jest konsorcjum firm Dromosttor i PBW Inżynieria. Koszt budowy wyniesie 3, 7 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony