Partner serwisu

Wschodnia obwodnica Oleśnicy otwarta

Redakcja/inf. pras. 20.12.2021

Wschodnia obwodnica Oleśnicy otwarta
fot. DSDiK
Zakończyła się budowa wschodniej obwodnicy Oleśnicy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 451. Z nowej drogi od dziś korzystają już kierowcy. Trasę wybudował Budimex.
Droga ma 3,67 km długości. W ramach inwestycji wybudowano nową drogę od skrzyżowania z ul. Krzywoustego do skrzyżowania z ul. Warszawską oraz rozbudowano DW-373 od skrzyżowania z ul. Warszawską do węzła S8.

Całkowita wartość zadania wyniosła 38,09 mln zł, a 70 proc. tej kwoty zostało pokryte z funduszy unijnych, a 5,33 mln zł zostało sfinansowane z budżetu Województwa Dolnośląskiego. Do inwestycji dołożyły się również miasto Oleśnica (4,35 mln zł) oraz budżet państwa (1,58 mln zł).

– To kolejna inwestycja drogowa, realizowana przez nas w imieniu Województwa Dolnośląskiego, która ma zwiększyć płynność ruchu tranzytowego przy jednoczesnym wyprowadzeniu go z miasta. W przypadku Oleśnicy mamy do czynienia z bardzo dużym natężeniem ruchu, związanym z bezpośrednim sąsiedztwem drogi ekspresowej nr 8 oraz drogi krajowej nr 25. Mieszkańcy z pewnością szybko odczują korzyści z powstania nowej drogi, którą wybudowaliśmy w założonym terminie, zwracając też szczególną uwagę na bezpieczeństwo jej użytkowników – mówi cytowany w komunikacie Leszek Loch, dyrektor naczelny Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.

Nowa droga ma jezdnie o szerokości 8 m. w jej ciągu powstały 4 ronda: na przecięciach z ulicami Krzywoustego, Strefową, Wileńską i Warszawską. Wybudowano także przejazd kolejowo-drogowy kat. C (skrzyżowanie z linią kolejową nr 181 relacji Herby Nowe - Oleśnica) wraz z budową SRK i sieci teletechnicznej wzdłuż linii kolejowej.

Wzdłuż drogi powstała jednostronna ścieżka rowerowa (wzdłuż trasy głównej), chodnik, oraz ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ul. Warszawskiej.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony