Partnerzy serwisu:

Wschodnia obwodnica Warszawy nadal bez rozstrzygnięcia GDOŚ

Elżbieta Pałys 24.07.2020

Wschodnia obwodnica Warszawy nadal bez rozstrzygnięcia GDOŚ
fot. Google Maps
Kolejny raz Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska przedłużyła termin zakończenia postępowania odwoławczego dotyczącego decyzji środowiskowej dla wschodniej obwodnicy Warszawy między Ząbkami i Zakrętem. Decyzja po wakacjach.
Skomplikowany charakter sprawy to uzasadnienie kolejnego przedłużenia terminu rozstrzygnięcia dotyczącego decyzji środowiskowej dla Wschodniej Obwodnicy Warszawy w ciągu drogi ekspresowej S17.  Mowa o odcinku od km 3+600 do węzła Zakręt. GDOŚ właśnie przedłużył czas na rozstrzygnięcie wskazując nowy na 14 września 2020 r.

W międzyczasie wydane zostały decyzje w sprawie odwołujących się podmiotów, które nie zostały uznane za stronę postępowania oraz dotyczące wniosków złożonych po terminie.

To kolejna zmiana terminu w tej sprawie. Sama decyzja została wydana przez Regionalna Dyrekcję Ochrony Środowiska w Białymstoku w grudniu 2018 roku. Decyzja miała rygor natychmiastowej wykonalności – warszawska GDDKiA przystąpiła więc do dalszych prac zlecając opracowanie koncepcji programowej.

Niedawno jednak doszło do rozwiązania umowy z wykonawcą tych prac – inwestor zarzucał firmie projektowej brak postępów w projektowaniu, wykonawca dokumentacji wskazywał tymczasem na problemy z dostępem do terenów wojskowych, na które nie miał wpływu. 

Odcinek drogi, o którym mowa przebiega m.in. przez Sulejówek i warszawską dzielnicę Wesoła. Przebieg drogi zwłaszcza na terenie Wesołej budzi najwięcej kontrowersji. Wariant rekomendowany przez inwestora przebiega na nasypie m.in. przez tę cześć miasta, w której znajdują się urzędy czy placówki oświatowe, przecina także tereny zielone służące rekreacji (tzw. Las Milowy). Przeciwko temu wariantowi trasy protestuje cześć mieszkańców tej dzielnicy.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony