Partnerzy serwisu:

Wskazano wykonawcę dokumentacji dla S74 Opatów – Nisko

ep. 09.04.2019

Wskazano wykonawcę dokumentacji dla S74 Opatów – Nisko
Fot. Google Maps
Warta 10,2 mln zł oferta Transprojektu Gdańskiego została wskazana jako najkorzystniejsza w przetargu na opracowanie dokumentacji dla S74 Opatów – Nisko.
Chodzi o przetarg na wykonanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (wraz z analizą i weryfikacją wariantów zarekomendowanych z etapu studium korytarzowego) oraz opracowanie materiałów do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej dla tego odcinka S74 i uzyskanie tej decyzji.

W przetargu na to zadanie GDDKiA otrzymała 7 ofert, z których 5 zostało odrzuconych lub wykonawca został wykluczony. W dwóch przypadkach zamawiający postanowił tak ze względu na – jego zdaniem – rażąco niską cenę oferty. Chodziło o propozycje warte ok. 6,3 mln zł przy planowanym budżecie zamawiającego wynoszącym 9,225 mln zł.

– Jeśli od dokonanego wyboru nie wpłynie odwołanie, na przełomie kwietnia i maja możliwe będzie podpisanie umowy – poinformowała rzeczniczka rzeszowskiego oddziału GDDKiA, Joanna Rarus.

Projektowany odcinek liczy ok. 71 km długości. Przebiega przez teren województw: świętokrzyskiego i podkarpackiego. W ramach planowanej inwestycji powstać ma droga ekspresowa na odcinku od Opatowa (węzeł Okalina – bez węzła) na terenie województwa świętokrzyskiego i włączenia do realizowanej drogi ekspresowej S19 w Nisku (węzeł Zapacz – z węzłem) na terenie województwa podkarpackiego.

Na trasie trzeba zaprojektować m.in. węzły, skrzyżowania, miejsca obsługi podróżnych, drogi dojazdowe.

Zadanie ma być zrealizowane w ciągu 15 miesięcy od podpisania umowy w przypadku STE, natomiast materiały do DŚU mają być przygotowane w ciągu miesiąca od daty przekazania wykonawcy protokołu z posiedzenia KOPI, na którym zostanie zatwierdzone i przyjęte STEŚ.


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony