Partnerzy serwisu:

Wszczęto postępowania karne dotyczące mostu na Zaporożu

Magdalena Romanowska 08.06.2020

Wszczęto postępowania karne dotyczące mostu na Zaporożu
fot. www.npu.gov.ua
Dniepropietrowska policja wszczęła trzy postępowania karne w związku z niedawnym zawaleniem się mostu w ciągu ukraińskiej drogi N23. Zarzuty dotyczą zaniedbania, naruszenia zasad dotyczących bezpiecznego użytkowania budynków i obiektów oraz naruszenia przepisów dotyczących transportu.
O zdarzeniu informowaliśmy niedawno tutaj. 20 maja w okolicach ukraińskiego Zaporoża zawalił się most w ciągu drogi N23. Fragment 120-metrowego mostu na rzece Dniepr zawalił się, spadł do wody, a wraz z nim ciężarówka znajdująca się wówczas na obiekcie. Po kilku dniach wykonano obok przeprawę zastępczą.

Jak poinformowało 112.Ukraine, w związku z wydarzeniem zostały wszczęte trzy postępowania karne w rejonie Dniepropietrowska. Jak podało ukraińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, ,,20 maja wydział policji w Nikpolu otrzymał wiadomość o zawaleniu się części konstrukcji mostu. W obliczu tego faktu policja rozpoczęła trzy postępowania karne”.

Wszczęte procedury mają dotyczyć oficjalnego zaniedbania, naruszenia zasad dotyczących bezpiecznego użytkowania budynków i obiektów oraz naruszenia przepisów dotyczących transportu.

Podano również, że obecna grupa śledcza zaangażowana w postępowanie pracuje na miejscu zdarzenia w celu ustalenia okoliczności zajścia.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony