Partner serwisu

Wszystkie oferty na rozbudowę drogi do Ustki powyżej budżetu

Leonard Dolecki 17.07.2017

Wszystkie oferty na rozbudowę drogi do Ustki powyżej budżetu
fot. SwistaQ
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku otworzył oferty na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 203 na odcinku od granicy województwa do Ustki. Na realizację inwestycji zamawiający przeznaczył nieco ponad 40 mln zł, jednak najtańsza oferta opiewa na ponad 53 mln zł i została złożona przez firmę Strabag.
Do zamawiającego dotarły oferty od firm Strabag (53,896 mln zł) i Budiemx (58,654 mln zł), a także konsorcjów PBDI i Want (56,879 mln zł) oraz Trakcja PRKiI i Akcine Bendrove „Kauno Tiltai” (59,863 mln zł). Budżet inwestora wynosi 40,478 mln zł.

Kryteria jakie ma brać pod uwagę ZDW w Gdańsku przy ocenie ofert to cena (60%), długość okresu gwarancji (20%) i termin realizacji robót (20%). Jednak z uwagi na to, że wszyscy oferenci przewidzieli taki sam okres gwarancji (96 miesięcy) i termin realizacji robót (16 miesięcy), liczyć się będzie tylko cena.

Wyświetl większą mapę

ZDW planuje poszerzyć drogę, wybudować urządzenia bezpieczeństwa ruchu, a także zatoki autobusowe, przejścia dla pieszych, azyle, wyspy kanalizujące ruch i lewoskręty. Powstać maja także chodniki i ścieżka dla rowerów. Przy drodze staną bariery ochronne.

Droga wojewódzka nr 203 przebiega przez województwo zachodniopomorskie i pomorskie. Łączy ona Ustkę, m.in. przez Darłowo z drogą krajową nr 6, a w przyszłości, z drogą ekspresową S6. Jest ona bardzo istotna w przypadku poruszania się wzdłuż wybrzeża.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Drogi samorządowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony