Partner serwisu

Wybór firmy Polaqua na budowę S6 obroniony przed KIO

Elżbieta Pałys 13.05.2022

Wybór firmy Polaqua na budowę S6 obroniony przed KIO
fot. Google Maps
Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołanie złożone przez Stecol Corporation w przetargu na budowę obwodnicy Sławna w ciągu drogi ekspresowej S6. Chodzi o odcinek od początku obwodnicy Sławna do węzła Słupsk Zachód.
Najkorzystniejszą ofertę w tym przetargu złożyła Polaqua. Była to jednocześnie najtańsza spośród 10 ofert. Jej wartość to 678,3 mln zł przy budżecie inwestora szacowanym na 1,006 mld zł. Od rozstrzygnięcia dokonanego w kwietniu odwołał się wykonawca z drugiego miejsca pod względem ceny – Stecol Corporation. Przedsiębiorstwo z Chin zaoferowało wykonanie zadania za 701,6 mln zł.

W piątek Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołanie. Oznacza to, że GDDKiA może przygotowywać się do zawarcia umowy z firmą Polaqua.

Do wybudowania jest odcinek drogi ekspresowej pomiędzy początkiem obwodnicy Sławna – węzeł Bobrowice (bez tego węzła) a węzłem Słupsk Zachód (bez węzła) liczący 23,4 km. Wykonawca będzie musiał wykonać węzły: Sławno, Warszkowo, Wrześnica i Sycewice.

W ramach kontraktu przebudowane zostaną istniejące trasy, które mogłyby kolidować trasą szybkiego ruchu, a także wykonana będzie infrastruktura dla pieszych i rowerzystów.

To drugi z odcinków S6 pomiędzy Koszalinem i Słupskiem. Przetarg na pierwszy – od obwodnicy Koszalina i Sianowa do obwodnicy Sławna – również wygrała Polaqua. Także i tu odwołanie do KIO złożył Stecol. Rozprawa jeszcze się nie odbyła.  

Oba odcinki mają już zezwolenie na realizację inwestycji drogowej.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony