Partnerzy serwisu:

Wybrano pierwszych wykonawców na dokończenie S5 Poznań – Wronczyn

inf. pras./orac. ep. 20.08.2019

Wybrano pierwszych wykonawców na dokończenie S5 Poznań – Wronczyn
fot. GDDKiA
Opuszczony przez Toto Construzioni Generali kontrakt związany z budowa S5 Poznań – Wronczyn będzie kończony w podziale na mniejsze zadania. Poznańska GDDKiA rozstrzygnęła właśnie pierwsze przetargi. W obu przypadkach wygrała ta sama firma.
Rozstrzygnięcia dotyczą: połączenia dwóch odcinków drogi S5 Poznań (Głuchowo) – Wronczyn i Wronczyn – Kościan) oraz dokończenia budowy drogi zbiorczej nr 1 i węzła Konarzewo.

– Przeanalizowaliśmy oferty pod kątem cenowym i merytorycznym co pozwoliło na dokonanie wyboru najkorzystniejszych ofert dla niżej wymienionych postepowań. W obu przypadkach jest to firma Colas Polska – poinformowała Alina Cieślak, rzecznik prasowa GDDKiA w Poznaniu.

W pierwszym przypadku, dotyczącym połączenia dwóch odcinków, najkorzystniejsza oferta jest warta 4,234 mln zł. Za dokończenie budowy drogi zbiorczej nr 1 i węzła Konarzewo najkorzystniejszy oferent oczekuje 3,194 mln zł.

Teraz pozostali wykonawcy mają czas na odwołania. Jeśli nie wpłyną wciągu 10 dni, GDDKiA podpisze umowy.

W minionym tygodniu ogłoszony został przetarg na dokończenie robót na węźle Stęszew w ciągu S5 na odcinku Poznań – Wronczyn oraz na drodze krajowej nr 32 wchodzącej w zakres budowy węzła. Czas na złożenie ofert mija 17 września.

Realizacja przewidziana jest w dwóch etapach: etap I to wykonanie niezbędnych robót umożliwiających podłączenie węzła Stęszew do istniejącej drogi krajowej nr 32 wraz ze skutecznym złożeniem wniosku do WINB. Termin realizacji to 60 dni od daty podpisania umowy.

Etap II obejmuje wykonanie wszystkich pozostałych robót objętych zamówieniem wraz ze skutecznym złożeniem wniosku do WINB, a termin realizacji to 30 czerwca 2020 r.

Jak informuje GDDKiA, trwają prace nad niezbędnymi materiałami aby ogłosić kolejne, ostatnie już postępowania na dokończenie prac S5 Poznań – Wronczyn. Chodzi m.in. o Miejsca Obsługi Podróżnych, zbiorniki retencyjne, roboty ziemne, drogi zbiorcze, nasadzenia zieleni i uporządkowanie terenu.

– Celem wszystkich działań jest udostępnienie kierowcom 16 kilometrowego odcinka S5 w IV kwartale tego roku – mówi Alina Cieślak, rzecznik prasowa GDDKiA w Poznaniu.

Pozostałe dwa odcinki S5 przebiegające przez województwo wielkopolskie od Wronczyna poprzez Kościan do Radomicka o łącznej długości około 35 kilometrów, planowane są do oddania do ruchu również w IV kwartale br.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony