Partner serwisu

Wybrany wykonawca mostu na Wisłoku w Tryńczy

Magdalena Romanowska 08.09.2020

Wybrany wykonawca mostu na Wisłoku w Tryńczy
fot. Wikimedia Commons CC BY-SA 4.0/In eegent
Oferta firmy Intop Tarnobrzeg została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu na zaprojektowanie i remont mostu przez rzekę Wisłok w Tryńczy w ciągu drogi krajowej nr 77.
Firma Intop zaoferowała cenę 1,957 mln zł brutto z okresem gwarancji jakości wynoszącym 60 miesięcy i z terminem wykonania zamówienia do 15 listopada 2020 r.

Zamówienie w systemie projektuj–buduj obejmuje: opracowanie projektu wykonawczego remontu mostu, roboty przygotowawcze i rozbiórkę elementów pomostów chodników, wymianę skorodowanych elementów stalowych konstrukcji wsporczej i wykonanie konstrukcji pomostów chodników wraz z zabezpieczeniem antykorozyjnym nowych elementów, wykonanie nawierzchni chodników i dylatacji z blach płaskich, nad podporami, w ciągu chodników, naprawę uszkodzeń (deformacji po uderzeniach pojazdów) ram portalowych kratownic, naprawę uszkodzeń powłok antykorozyjnych stalowej konstrukcji nośnej i łożysk, naprawy uszkodzeń podpór.

Obecnie wprowadzono ograniczenia w ruchu pieszym poprzez zamknięcie dla ruchu lewego chodnika, z uwagi na bardzo zły stan techniczny stalowych elementów pomostu. Także na drugim chodniku stwierdzono postępującą korozję kątowników stalowych i blach podtrzymujących nawierzchnię co powoduje konieczność wymiany tych elementów.

Poza remontem chodników naprawy wymagają także zdeformowane, w wyniku uderzeń pojazdów, ramy portalowe kratownic stalowych oraz uszkodzenia powłok antykorozyjnych stalowej konstrukcji nośnej i łożysk, a także uszkodzenia trzonów, ścianek zaplecznych i skrzydeł betonowych podpór mostu.

Wykonany remont nie zmieni istniejących parametrów obiektu, a roboty mają charakter odtworzeniowy. Obiekt w dalszym ciągu będzie nienormatywny ze względu na nośność i skrajnię poziomą.


Remontowany most ma wartość historyczną. Zbudowano go w 1933 r., a 10 września 1939 roku doszło do tzw. „obrony mostu w Tryńczy”, podczas której dwaj ułani: rotmistrz Tytus Dunin i podchorąży Konstanty Ostrowski próbowali zniszczyć niemiecki czołg. W Tryńczy do dziś odbywają się rekonstrukcje nawiązujące do tamtego wydarzenia historycznego.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony