Partnerzy serwisu:

Wyburzą wiadukt nad A6. Uwaga na zmiany w organizacji ruchu

Redakcja 21.04.2021

Wyburzą wiadukt nad A6. Uwaga na zmiany w organizacji ruchu
fot. Mateusz Grzeszczuk
Wykonawca prac na węźle Kijewo szykuje się do wyburzenia starego wiaduktu nad drogą A6. W związku z tym w czwartek 22 kwietnia wprowadzone będą spore zmiany dla kierowców. Najbardziej odczują je jadący drogą nr 10 w stronę Stargardu. Jezdnia w tym kierunku zostanie zamknięta.
Na czwartek zaplanowano zamknięcie jezdni DK-10 w stronę Stargardu, co oznacza, że ruch w obu kierunkach zostanie skierowany na jezdnię w stronę Szczecina. Będzie się on odbywał po nowym wiadukcie, który został wykonany w ramach wcześniejszych etapów robót.


W piątek natomiast w piątek 23 kwietnia planowane jest zamknięcie jezdni autostrady A6 w stronę Kołbaskowa. Ruch będzie się odbywał w obu kierunkach jezdnią przeciwległą (w stronę Gdańska/Świnoujścia). W związku z tymi zmianami na węźle zostanie również zamknięta relacja Świnoujście – Stargard.


Jak informuje GDDKiA, kierowcy jadący DK-10 przez węzeł po zmianie organizacji ruchu, będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, co umożliwią wykonane w ostatnich tygodniach poszerzenia jezdni w stronę Szczecina.

Największe zmiany będą dotyczyły pojazdów jadących od strony Szczecina – komunikuje inwestor drogowy:

• kierowcy poruszający się w stronę Stargardu i Świnoujścia za skrzyżowaniem z ulicą Zwierzyniecką i Kurzą/Niedźwiedzią przez przewiązkę przejadą na przeciwległą jezdnię
• relacja Szczecin – Świnoujście będzie zachowana, ale przez nową łącznicę Kołbaskowo – Stargard, także zjazd na Świnoujście będzie o 300 metrów dalej niż dotychczas
• kierowcy jadących w stronę Kołbaskowa muszą pozostać na starej jezdni, gdyż relacja Szczecin – Kołbaskowo będzie obsługiwana przez dotychczasową łącznicę.

Dla kierowców jadących DK-10 w stronę Szczecina, poza zawężeniem z trzech do dwóch pasów ruchu, większych zmian w sposobie poruszania się nie będzie.

Ponadto ruch w ciągu autostrady A6 w rejonie wiaduktów węzła zostanie zwężony do jednej jezdni, na której będzie po jednym pasie ruchu każdą stronę. Kierowcy jadący autostradą w stronę Kołbaskowa nie będą mogli też zjechać na Stargard. Ta relacja zostanie zamknięta.

Zostaną wprowadzone objazdy przez zawrócenie na węźle Podjuchy. Kierowcy mogą też skorzystać z innych dróg – zjechać na węźle Rzęśnica na DW-142 i przez DW-106 dojechać do Stargardu, bądź przez zjazd na węźle Szczecin Dąbie i dalej przez Wielgowo i Zdunowo do DK-10. Modyfikacji ulegnie też przejazd od strony Kołbaskowa do Stargardu, kierowcy pojadą nowo wykonaną łącznicą.

Prace na węźle Kijewo ponownie ruszyły na początku marca. Realizuje je obecnie Budimex, który zastąpił poprzedniego wykonawcę – Energopol Szczecin.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony