Partner serwisu

Wydłuża się trzypasowa A1. To nie koniec zmian w tym roku

Redakcja 17.12.2021

Wydłuża się trzypasowa A1. To nie koniec zmian w tym roku
fot. GDDKiA
Od dzisiaj (piątek) kierowcy będą korzystać z kolejnych 4 km trzypasowej jezdni na odcinku budowanej autostrady A1 Tuszyn – Piotrków Trybunalski. Mowa o jezdni wschodniej, prowadzącej ruch z południa w stronę Warszawy i Gdańska.
Trzypasowa jezdnia wydłuży się o 4-kilometrowy fragment pomiędzy węzłami Piotrków Trybunalski Południe i Piotrków Trybunalski Zachód.

Po wpuszczeniu ruchu na fragment jezdni wschodniej, wykonawca będzie demontował bariery oraz uzupełniał oznakowanie poziome na jezdni zachodniej, po której dotychczas kierowcy jeździli w obu kierunkach.
Ponieważ nadal jest to plac budowy, będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 100 km na godzinę.

GDDKiA zapowiada, że jeszcze przed końcem roku do dyspozycji kierowców zostanie oddana cała szerokość jezdni w kierunku Katowic oraz dodatkowo łącznice węzła Piotrków Trybunalski Zachód.

Zmiany będą także na 17-kiloemtrowym odcinku Kamieńsk – Radomsko, gdzie przed końcem roku kierowcy będą mieli do dyspozycji dwie jezdnie po trzy pasy ruchu. Obecnie takie rozwiązanie funkcjonuje już na 7-kilometrowym odcinku Radomsko – granica woj. łódzkiego i śląskiego, a także na zachodniej jezdni (w kierunku Katowic) od granicy województw do Kruszyny na terenie woj. śląskiego.

– Także przed końcem roku udostępniona zostanie druga jezdnia od Kruszyny do początku obwodnicy Częstochowy, wraz z drugim wiaduktem nad linią kolejową w sąsiedztwie węzła Częstochowa Północ – zapowiada inwestor. Najpierw kierowcy pojadą trzema pasami w kierunku Łodzi, a potem także w stronę Katowic. Oznacza to, że w tym roku kierowcy na A1 pomiędzy Tuszynem i obwodnicą Częstochowy zyskają łącznie blisko 56 kilometrów dwujezdniowej trasy, o trzech pasach ruchu w każdym kierunku.

Jak dobrze pójdzie, przed końcem grudnia oddany zostanie pierwszy odcinek zachodniej jezdni między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem, czyli fragment, który najpóźniej wszedł do realizacji. Jako pierwsze oddane mogą być blisko trzy kilometry od węzła Piotrków Trybunalski Południe w kierunku Katowic. Realizacja całego odcinka zakończy się w III kw. przyszłego roku.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony