Partner serwisu

Wykonawca mostu przez Wisłę w Sandomierzu wybrany

ep. 22.04.2021

Wykonawca mostu przez Wisłę w Sandomierzu wybrany
fot. GDDKiA Kielce
Oferta firmy Intop Tarnobrzeg została wskazana jako najkorzystniejsza w przetargu na budowę drugiego mostu przez Wisłę w Sandomierzu. Oznacza to, że budowa będzie kosztowała niespełna 69 mln zł.
Umowa zostanie podpisana, jeśli pozostali wykonawcy nie złożą odwołań. Warta 68,6 mln zł oferta firmy Intop była najtańsza spośród 12 złożonych propozycji.

Nowy most ma powstać w ciągu drogi krajowej nr 77. Po jego realizacji przejazd przez Wisłę będzie dwujezdniowy. Obecnie kierowcy korzystają z obiektu wybudowanego w roku 2011. Równolegle do niego jest usytuowany stary most, który ze względu na stan techniczny jest wyłączony z ruchu, a docelowo zostanie zastąpiony nowym.

Inwestycja będzie realizowana w systemie projektuj i buduj. Wykonawca w pierwszym etapie dokona optymalizacji rozwiązań projektowych, następnie rozbierze znaczną część istniejącego obiektu, wzmocni istniejące podpory i wybuduje na nich nową konstrukcję zbliżoną wizualnie do istniejącej. Nowy obiekt zostanie włączony do układu komunikacyjnego miasta.

Na realizację inwestycji przewidziano 34 miesiące od podpisania umowy. Okresy zimowe przypadające na czas robót są wyłączone z biegu czasu na realizację.

Most po rozbudowie będzie miał 457,20 m długości oraz 5 przęseł. Jezdnia będzie miała szerokość 2x3,5 m. Po jednej stronie przewidziano chodnik.


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony