Partnerzy serwisu:

Wykonawca obwodnicy Morawicy wybrany

ep 28.06.2018

Wykonawca obwodnicy Morawicy wybrany
fot. Droliko
Konsorcjum na czele z Mostostalem Warszawa wybuduje obwodnicę Morawicy i Woli Morawickiej. Wybrana oferta jest warta blisko 80 mln zł.
Chodzi o pierwszy etap inwestycji w ciągu drogi krajowej nr 73. Oferty na realizację tej inwestycji złożyło pięciu wykonawców. Ofertę z najniższą ceną złożył Budimex - była warta niespełna 69 mln zł. wykonawca nie przedłużył jednak ważności oferty.


Wyświetl większą mapę
W tej sytuacji najkorzystniejsza okazała się oferta złożona przez konsorcjum firm Mostostal Warszawa (lider), Masfalt i Drogomex. Jest warta 77,9 mln zł. To nieznacznie więcej niż planował wydać inwestor (76,5 mln zł).

Wybrany wykonawca zobowiązał się do wykonania zadania w ciągu 36 miesięcy licząc bez okresów zimowych. Inwestycja będzie realizowana w systemie projektuj i buduj.

W ramach inwestycji powstanie dwujezdniowa droga klasy GP o długości 4,2 km. Trasa będzie poprowadzona w śladzie istniejącej trasy krajowej nr 73 na odcinku od granic miasta Kielce do granicy miejscowości Brzeziny i Morawica.

Do wybudowania są cztery skrzyżowania z sygnalizacją świetlną (dwa na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 73 z drogami powiatowymi i dwa z drogami gminnymi. Powstanie także kładka dla pieszych w miejscowości Bilcza oraz drogi dojazdowe. Przebudowana będzie także związana z drogą infrastruktura.

Jak podaje GDDKiA, docelowo obwodnica Morawicy i Woli Morawickiej będzie miała około 8 km długości. W drugim etapie ma być budowany odcinek biegnący po nowym śladzie omijający Morawicę i Wolę Morawicką.

Obecnie ruch odbywający się drogą krajową nr 73 przebiega przez centrum miejscowości Morawica i Wola Morawicka nakładając się na ruch lokalny. Trasą łączącą węzeł Kielce Północ, Busko i Tarnów porusza się nawet 19 tys. pojazdów na dobę.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony