Partner serwisu

Wykonawca przejmie plac budowy obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego

ep. 02.11.2021

Wykonawca przejmie plac budowy obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego
fot. Google Maps
Nie wpłynęły odwołania od decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej dla obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego. Oznacza to, że decyzja jest ostateczna. W listopadzie wykonawca przejmie plac budowy.
Obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego ma powstać w ciągu drogi krajowej nr 9. Umowa na jej realizację została podpisana w lipcu 2020 roku z konsorcjum firm Fabe Polska i SP Sine Midas Stroy. Ma wartość 52,9 mln złotych. Zgodnie z harmonogramem zakończył się okres projektowy. We wrześniu wojewoda świętokrzyski wydał ZRID, który ma już status dokumentu prawomocnego. Inwestor zapowiedział, że niebawem – w tym miesiącu – wykonawcy przekazany zostanie plac budowy.


Wykonawca w sumie ma 36 miesięcy na zrealizowanie inwestycji. Po przejęciu placu budowy rozpocznie się przygotowanie terenu pod zasadnicze roboty budowlane. Na początku będą to wytyczenie i inwentaryzacja terenu, sprawdzenie pod kątem saperskim i archeologicznym, a także przygotowanie zaplecza, wycinka drzew i krzewów. Z uwagi na zbliżający się sezon zimowy, zasadnicze roboty planowane są już w przyszłym roku, choć wykonawca nie wyklucza rozpoczęcia humusowania terenu jeszcze w tym sezonie.

Obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego będzie drogą klasy GP o długości ok. 2,7 km. Zostanie poprowadzona nowym śladem od węzła na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 755 do ulicy Opatowskiej w ciągu istniejącej DK-9 będącej droga wylotową z Ostrowca w kierunku Opatowa i Rzeszowa.

Jak przypomina GDDKiA, w ramach inwestycji planowana jest m.in. korekta części węzła, budowa wiaduktu nad drogą powiatową, budowa dwóch mostów oraz ronda w miejscu włączenia nowego przebiegu DK-9 w istniejącą trasę.

Droga poprawi komunikację oraz bezpieczeństwo w mieście, przez którego centralną część przebiega droga krajowa nr 9. Średnie natężenie ruchu wg GPR 2015 wynosiło w Ostrowcu 23 tys. pojazdów na dobę.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony