Partnerzy serwisu:

Wykonawca przejmuje rozbudowę węzła Pcim

inf.pras./Redakcja 23.06.2021

Wykonawca przejmuje rozbudowę węzła Pcim
fot. GDDKiA
Przedsiębiorstwo Limdrog rozbuduje węzeł Pcim w ciągu drogi ekspresowej S7. Dziś podpisano umowę z wykonawcą. Prace będą kosztowały 2,798 mln zł.
W ramach inwestycji czterowlotowe skrzyżowanie łącznic węzła drogowego Pcim z drogami gminnymi i czterowlotowe skrzyżowanie (starodroża DK-7) z drogami gminnymi przebudowane zostaną na rondo sześciowlotowe z jezdnią wokół ronda. Jezdnia będzie miała 6 m szerokości. Dodatkowo wykonane zostanie odwodnienie terenu wraz z przebudową przepustów i oświetlenia ulicznego. Powstanie także oświetlenie tarczy ronda.

Zadanie ma być zrealizowane w ciągu 8 miesięcy od dnia podpisania umowy. Do czasu realizacji prac nie będzie wliczany okres zimowy (od 15 grudnia do 15 marca).

Obecnie w rejonie łącznic węzła drogowego z drogami gminnymi i starodrożem DK-7 tworzą się zatory drogowe. Powodują je zlokalizowane blisko siebie skrzyżowania, na których kumuluje się ruch. Odległość pomiędzy skrzyżowaniami wynosi około 25 m. Wybudowanie ronda poprawi płynność ruchu w tym miejscu oraz bezpieczeństwo jego uczestników, zarówno kierowców jak i pieszych.

Zadanie będzie realizowane na podstawie porozumienia GDDKiA oraz gminy Pcim zawartego w lipcu 2018 roku. Gmina Pcim przygotowała dokumentację projektową i uzyskała pozwolenie na budowę, natomiast GDDKiA zrealizuje zadanie.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony