Partnerzy serwisu:

Wykonawca rozbudowy DK-48 Lesko-Glinne wybrany

inf.pras/Redakcja 29.11.2018

Wykonawca rozbudowy DK-48 Lesko-Glinne wybrany
fot. humblebee, sxc.hun
Kwota blisko 14 mln zł, 32 miesiące na realizację i 6 lat gwarancji to najkorzystniejsza oferta na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z rozbudową drogi krajowej nr 84 na odcinku Lesko-Glinne o długości 2,3 km.
Ofertę złożyło konsorcjum firm: Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych w Sanoku. Jeśli od dokonanego wyboru nie wpłynie odwołanie, możliwe będzie podpisanie umowy na realizację zadania.


Wyświetl większą mapę
Dla planowanej do rozbudowy drogi trzeba opracować koncepcję projektową, uzyskać warunki techniczne dla zabezpieczenia istniejących sieci kolidujących z projektowaną rozbudową dróg, opracować projekt budowlany i uzyskać wymagane opinie, uzgodnienia oraz decyzje i zezwolenia. Zadaniem wykonawcy będzie także opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót.

Po przebudowie konstrukcja nawierzchni jezdni ma być wzmocniona o 115 KN/oś. Przebudowane będą skrzyżowania, wybudowane lub wyremontowane chodniki.

Droga ma być odwodniona, powstanie przy niej także stacja meteo.

Zakończenie prac projektowych i robót wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie planowane jest w 2021 r. Do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych, okresy te nie są jednak wyłączone z czasu przewidzianego na projektowanie inwestycji.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony