Partnerzy serwisu:

Wykonawca S8 Przeszkoda-Paszków już na placu budowy

Elżbieta Pałys 22.08.2016

Wykonawca S8 Przeszkoda-Paszków już na placu budowy
fot. France64160, commons.wikimedia.org, GNU FDL
W sobotę wykonawca rozbudowy do parametrów drogi ekspresowej trasy S8 między Przeszkodą a Paszkowem rozpoczął wdrażanie zmian w organizacji ruchu. Lewa jezdnia (kierunek Wrocław) na odcinku ok. 4,4 km pomiędzy Siestrzenią w gminie Żabia Wola a Młochowem w gminie Nadarzyn została zwężona do 1 pasa ruchu.
Intercor w związku z wydaniem przez wojewodę mazowieckiego zezwolenia na realizację inwestycji drogowej z rygorem natychmiastowej wykonalności rozpoczął roboty budowlane. ZRID został wydany 12 sierpnia.

Zadanie obejmujące odcinek od Przeszkody do Paszkowa dotyczy 11,6 km drogi. Polega na przebudowie istniejącej drogi do parametrów klasy S – powstaną dwie jednie po 2 pasy ruchu z rezerwą pod trzeci pas. Będą wykonane w technologii betonowej. W ramach prac wybudowane zostaną także węzły Żabia Wola, Siestrzeń, Młochów i Nadarzyn. Powstaną także obiekty inżynierskie, tj. wiadukty, most, kładki dla pieszych. Wzdłuż drogi będą także urządzenia ochrony środowiska, m.in. ekrany, odwodnienia, przepusty, przejść dla zwierząt, a także urządzenia bezpieczeństwa ruchu.
 

Na wydanie pozwolenia czeka jeszcze drugie zadanie na odcinku S8 między Radziejowicami a Paszkowem – chodzi o fragment Radziejowic do Przeszkody. Wniosek o wydanie decyzji został złożony 29 lipca. Za ten fragment o długości blisko 10 km odpowiada Strabag.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Drogi w technologii betonowej
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony