Partner serwisu

Wykonawca szykuje się do robót na S7 Modlin – Czosnów

Redakcja 08.09.2022

Wykonawca szykuje się do robót na S7 Modlin – Czosnów
fot. GDDKiA
Rozpoczęły się roboty przygotowawcze do budowy drogi ekspresowej S7 Modlin – Czosnów. Na razie bez utrudnień w ruchu.
W pierwszej kolejności będzie prowadzona wycinka drzew na drogach równoległych do DK7/S7. Wykonawca rozpoczął ją w środę 7 września. Te prace nie powodują utrudnień w ruchu. Sytuacja zmieni się od poniedziałku 12 września.

Na przyszły tydzień zaplanowano wykonanie przewiązek w pasie rozdziału, co będzie się wiązało z punktowym zwężeniem trasy głównej.

Jak poinformowała GDDKiA, prace rozpoczną się w pobliżu węzła Modlin i będą postępować w kierunku Czosnowa. Kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu DK7/S7 w obu kierunkach. Poszerzane będą również drogi serwisowe i poprzeczne, co będzie się wiązało z chwilowymi utrudnieniami.

Droga ekspresowa na odcinku Modlin – Czosnów to blisko 10 km. Wykonawcą tego odcinka jest Budimex. Umowa została zawarta w maju 2020 roku, a kontrakt ma wartość ok. 598,8 mln zł.

Trasa ma mieć dwie jezdnie po trzy pasy ruchu. Inwestycja będzie realizowana pod ruchem. 

Pierwotnie planowano, że droga będzie gotowa do końca 2023 roku, jednak z uwagi na przedłużającą się procedurę związaną z wydawaniem ZRID-u (wniosek został złożony w marcu 2021 roku, natomiast decyzja została wydana dopiero na początku sierpnia tego roku), wykonawca wnioskuje o wydłużenie tego terminu oraz dodatkowe środki finansowe.

– Jeśli wykonawca uzasadni, że w czasie realizacji nastąpiły okoliczności, na które nie miał wpływu, a uniemożliwiły prowadzenie robót to termin ukończenia może zostać przesunięty – poinformowała GDDKiA.

Również w 2020 roku zostały zawarte umowy na realizację pozostałych dwóch odcinków drogi S7 między Czosnowem i Płońskiem, tj. Załuski – Modlin (realizuje Mostostal Warszawa) i Siedlin – Załuski (wykonawca to Aldesa). Te fragmenty nadal czekają na wydanie zezwolenia przez wojewodę. – Spodziewamy się otrzymania decyzji w IV kwartale 2022 r. Zakończenie robót dla tych dwóch odcinków przewidziane zostało na wiosnę/lato 2025 r. – informuje GDDKiA.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony