Partner serwisu

Wykonawca wycofuje się z kontraktu na drodze wojewódzkiej. Przyczyną wysokie ceny

Elżbieta Pałys 04.04.2022

Wykonawca wycofuje się z kontraktu na drodze wojewódzkiej. Przyczyną wysokie ceny
fot. Google Maps
Onde nie przebuduje drogi wojewódzkiej nr 152 od Świdwina do Połczyna-Zdroju. Firma wycofała się z kontraktu podając jako powód znaczący wzrost kosztów. Rozwiązanie zawartej niedawno umowy nastąpiło w porozumieniu z inwestorem - wskazał wykonawca.
Na początku marca firma Onde informowała, że zawarła umowę z Zachodniopomorskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Koszalinie. Umowa dotyczyła przebudowy drogi wojewódzkiej nr 152 na odcinku Świdwin Połczyn-Zdrój (etap I) i miała wartość 54,943 mln zł. Wykonawca właśnie poinformował, że nie będzie kontynuował tego projektu. Przyczyną decyzji jest znacząca zmiana cen materiałów w stosunku do cen, które obowiązywały w momencie składania oferty. Przypomnijmy, oferty w tym przetargu zostały otwarte tuż przed końcem 2021 roku.

Wykonawca nie zapłaci kar umownych, gdyż, jak poinformował, jego decyzja została uzgodniona z inwestorem.

W ramach planowanej inwestycji ZZDW planował przebudowę odcinka o długości 16,7 km. Droga miała być między innymi dostosowana do kategorii ruchu KR-3 oraz poszerzona.

W przetargu na przebudowę DW-152 pod koniec grudnia wpłynęły w sumie trzy oferty. Dwie pozostałe miały wartość 70,3 mln zł (Pol Dróg) oraz 79,5 mln zł (Strabag). Inwestor wyceniał prace na 61,197 mln zł.

Od początku wojny w Ukrainie drastycznie zmieniła się sytuacja na rynku budowlanym w Polsce. Wykonawcy przestrzegają, że realizacja kontraktów po oferowanych wcześniej cenach może być niemożliwa. Wśród różnych propozycji rozwiązania tego problemu były także i te dotyczące możliwości polubownego rozwiązania zawartych już umów.

AKTUALIZACJA z 6 kwietnia 
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony