Partner serwisu

Wykonawca z Chin wybuduje S19 koło Międzyrzeca Podlaskiego

Elżbieta Pałys 26.07.2022

Wykonawca z Chin wybuduje S19 koło Międzyrzeca Podlaskiego
fot. GDDKiA
Jest umowa na projekt i budowę odcinka drogi ekspresowej S19 od Międzyrzeca Podlaskiego do Radzynia Podlaskiego. Drogę wybuduje Stecol Corporation. Trasą powinniśmy pojechać w I połowie 2026 roku.
Budowa ma kosztować ok. 570,7 mln zł. Za tę kwotę powstanie odcinek liczący 22,3 km. Początkowo dwujezdniowa trasa będzie budowa w istniejącym śladzie (na odcinku ok. 3 km). Dale poprowadzona będzie nowym śladem po zachodniej stronie miejscowości Kąkolewnica.

Na trasie zaplanowano dwa węzły drogowe: Kąkolewnica – w okolicach miejscowości Grabowiec oraz Radzyń Podlaski Północ. Wybudowane zostaną także cztery mosty, jedenaście wiaduktów, sześć przejść dla zwierząt dużych i średnich, dziewięć przepustów z funkcją przejść dla zwierząt małych oraz drogi dojazdowe i lokalne. 

Na wykonanie zadania wykonawca będzie miał 36 miesięcy od zawarcia umowy, z wyłączeniem okresów zimowych. Droga powinna być gotowa w I połowie 2026 r.

To kolejny kontrakt drogowy wykonawcy z Chin. Stecol buduje obecnie odcinek zachodniej obwodnicy Łodzi w ciągu S14 (Aleksandrów Łódzki – Emilia), który ma być gotowy wiosną przyszłego roku. W realizacji ma także fragment autostrady A2 Groszki – Gręzów. W tym przypadku trwa jeszcze etap projektowy. Umowa z wykonawcą została zawarta w pod koniec stycznia 2021 roku.

Przetarg na S19, w ramach którego została zawarta umowa składał się z dwóch części. Druga dotyczy budowy sąsiedniego odcinka od Radzynia Podlaskiego do Kocka. W tym przypadku najtańsza ofertę złożył także Stecol, ale jako najkorzystniejsza została wskazana propozycja firmy Polaqua. Obecnie trwa kontrola uprzednia prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony