Partnerzy serwisu:

Wykonawcy wycenili dokończenie A1 obwodnicy Częstochowy

Elżbieta Pałys 14.10.2019

Wykonawcy wycenili dokończenie A1 obwodnicy Częstochowy
ffot. GDDKiA
Budżet na dokończenie prac na autostradowej obwodnicy Częstochowy powinien się dopiąć. Na trzy przetargi, w których dziś otwarto oferty do jednego trzeba dołożyć kilkanaście mln zł, ale w drugim podobną kwotę zamawiający ma szansę zaoszczędzić. W trzecim najtańsza oferta jest zbliżona do wyceny inwestora i nie przekracza go.
Dwie oferty mieszczące się w planowanym budżecie wpłynęły w odpowiedzi na przetarg dotyczący montażu barier ochronnych. Tańszą złożyło Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Prowerk. Jest warta 14,459 mln zł. Druga to propozycja Saferoad Grawil warta 18,99 mln zł. Budżet inwestora to 27,416 mln zł.

Oznakowanie drogo

W przetargu na dokończenie oznakowania pionowego i poziomego autostrady A1 między węzłami Rząsawa i Blachownia GDDKiA w Katowicach otrzymała dwie oferty. Tańsza jest ponaddwukrotnie wyższa od zaplanowanego budżetu.

Firma GZD wyceniła prace na 22,827 mln zł. Inwestor zaplanował budżet na poziomie 9,903 mln zł. Drugą ofertę złożyło konsorcjum Polbud Pomorze i Airen – ta propozycja jest warta 26,380 mln zł.

Cztery oferty na wygrodzenie

W przetargu dotyczącym wygrodzenia autostrady wpłynęły cztery propozycje wykonawców. Najtańsza oferta należy do firmy Usługi Transportowo-Drogowo-Mostowe Jan Opitek i opiewa na 10,417 mln zl przy budżecie na poziomie 10,890 mln zł. Pozostałe złożyli: Grama – 11,356 mln zł, Justmar Turczyński Marcin – 11,948 mln zł oraz konsorcjum Polbud pomorze i Airen – 15,729 mln zł.


Dwa miesiące na wykonanie prac

Celem przetargów jest wykonanie prac niezbędnych, aby oddać do użytku autostradę A1 na wysokości obwodnicy Częstochowy – odcinku, który, do czasu rozwiązania umowy z wykonawcą, był realizowany przez konsorcjum na czele z Salini Polska. Do zerwania kontraktu doszło w kwietniu tego roku.

Najważniejsze prace, związane z zabezpieczeniem robót wykonanych przez poprzedniego wykonawcę zlecono w trybie negocjacji bez ogłoszenia konsorcjum Strabag Infrastruktura Południe, Budimex i Budpol.

Na pozostały zakres prac ogłoszono przetarg. Niestety, nie zgłosił się żaden oferent. Początkowo rozważano zlecenie prac w trybie bez ogłoszenia, jednak ostatecznie pozostały zakres podzielono na trzy przetargi.

Na zrealizowanie prac przewidziano 2 miesiące od podpisania umowy. W przypadku robót związanych z oznakowaniem, w ciągu dwóch miesięcy mają być wykonane prace związane z udrożnieniem ruchu, z dopuszczalnym zastosowaniem oznakowania poziomego cienkowarstwowego, natomiast całkowite zakończenie prac objętych umową, tj. wykonanie docelowego oznakowania poziomego grubowarstwowego ma być zrealizowane do 30 czerwca 2020 r.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony