Partner serwisu

Wykonawcy fundamentów specjalnych w Porozumieniu dla bezpieczeństwa w budownictwie

Redakcja/ep 21.03.2017

Wykonawcy fundamentów specjalnych w Porozumieniu dla bezpieczeństwa w budownictwie
fot. Keller Polska
Polskie Zrzeszenie Wykonawców Fundamentów Specjalnych, którego członkiem jest Keller Polska przystąpiło do Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie. Celem porozumienia jest poprawa bezpieczeństwa na polskich budowach oraz wyeliminowanie wypadków, zwłaszcza tych ze skutkiem śmiertelnym. Członkami porozumienia są najwięksi generalni wykonawcy na polskim rynku budowlanym.
– Dołączyliśmy do Porozumienia, aby poprawić bezpieczeństwo na naszych budowach – mówi Michał Nowakowski, kierownik Sekcji BHP w Keller Polska. Jak dodaje, Polskie Zrzeszenie Wykonawców Specjalnych założyło określone cele, które zamierza zrealizować w ramach partnerstwa w Porozumieniu w tym roku.

Chodzi przede wszystkim o przyjęcie przez Porozumienie standardu dotyczącego platform roboczych dla ciężkich maszyn. Platforma robocza, jako absolutny wymóg na każdej budowie, jest jedną z naczelnych zasad w zakresie bhp przestrzeganych przez wykonawców fundamentów specjalnych. O jej upowszechnienie zabiegał Keller Polska, jeden z największych członków zrzeszenia.

Celem wykonawców fundamentów specjalnych jest także przyjęcie przez generalnych wykonawców zrzeszonych w porozumieniu na rzecz bezpieczeństwa w budownictwie standardu dotyczącego ścian szczelinowych, a także standardu w zakresie jednej z technologii palowych. Wykonawcy fundamentów specjalnych chcieliby także by powszechne w budownictwie stały się standardy dotyczące szkoleń i kwalifikacji.

Porozumienie dla bezpieczeństwa w budownictwie powstało w 2010 roku. Zawiązało je 7 firm. Obecnie Porozumienie tworzy 12 generalnych wykonawców: Budimex, Erbud, Hochtief Polska, Karmar, Mostostal Warszawa, Mota-Engil Central Europe, Polimex-Mostostal, PORR Polska Infrastructure, Skanska, Strabag, Unibep oraz Warbud.

– Grono zaangażowanych w podnoszenie poziomu bezpieczeństwa podmiotów poszerza się. Coraz więcej średnich i małych firm budowlanych gotowych jest wprowadzić u siebie standardy i rozwiązania wypracowane przez Porozumienie, dzielić się dobrymi praktykami oraz budować świadomość i kulturę BHP – mówi Jerzy Werle, prezes Warbud, spółki pełniącej prezydencję w Porozumieniu dla Bezpieczeństwa w Budownictwie.

Od czasu utworzenia, Porozumienie wypracowało jednolite standardy BHP obowiązujące wszystkich jego członków. Wśród nich są: wysokiej jakości szkolenia okresowe oraz informacyjne przed rozpoczęciem prac, „Załącznik do umów podwykonawczych dot. BHP”, Zarządzanie ryzykiem - Instrukcja bezpiecznego wykonania robót oraz standardy dla prac szczególnie niebezpiecznych, Standardy minimalnych wymagań wobec podwykonawców oraz obowiązek używania okularów ochronnych na każdej budowie.

Wraz z Polskim Zrzeszeniem Wykonawców Fundamentów Specjalnych do Porozumienia na rzecz bezpieczeństwa w budownictwie przystąpił Rembor General – generalny wykonawca robot budowlanych.

Polskie Zrzeszenie Wykonawców Fundamentów Specjalnych jest dobrowolną, samorządną organizacją zawodową, zrzeszającą pracodawców wykonujących fundamenty specjalne. Powstało w 2003 r. i należą do niego czołowe polskie firmy wykonujące roboty fundamentowe. Reprezentuje na zewnątrz interesy zrzeszonych członków, dba o ochronę ich praw, współpracę, autorytet, wysoki poziom etyczny i zawodowy.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Keller Polska
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony