Partnerzy serwisu:

Wykonawcy przejmują dwa odcinki S19 na Podlasiu

ep. 15.10.2021

Wykonawcy przejmują dwa odcinki S19 na Podlasiu
fot. GDDKiA
Strabag oraz turecka firma Kolin İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret wybudują dwa kolejne odcinki drogi ekspresowej S19 na Podlasiu. W piątek podpisane zostały umowy na Bielsk Podlaski – Boćki oraz Malewice – Chlebczyn. Łącznie to 37 trasy.
Odcinek Bielsk Podlaski – Boćki ma 12 km długości. Przetarg na to zadanie wygrała firma Strabag, która ma otrzymać wynagrodzenie w kwocie 309,3 mln zł. Wybór wykonawcy był poprzedzony odwołaniami do KIO. O realizację tego zadania ubiegała się m.in. turecka firma Kolin (z którą dziś zawarto umowę na inny odcinek S19), ale jej oferta ostatecznie, po wyroku KIO została odrzucona.

Na odcinku budowanym przez Strabag powstanie dwujezdniowa droga przystosowana do obciążeń 115 kN/oś. O rodzaju nawierzchni zdecyduje wykonawca. Zaplanowano budowę jednego węzła – Boćki, 5 wiaduktów, 6 przejść dla zwierząt oraz 6 przepustów ekologicznych (dla małych zwierząt i płazów).

Odcinek Malewice – Chlebczyn wykona firma firma Kolin İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret. Wybuduje najbardziej wysunięty na południe fragment S19 na Podlasiu. Odcinek od zachodu ominie Siemiaycze, przetnie rzekę Bug estakadą o długości 658 m i zakończy się na terenie województwa mazowieckiego w pobliżu miejscowości Chlebczyn i Sarnaki.

Trasa liczy ok. 25 km. W jej ciągu powstaną dwa węzły drogowe: Siemiatycze Północ na przecięciu S19 z drogą wojewódzką nr 690, oraz Siemiatycze Południe, na skrzyżowaniu S19 z DK-62 w kierunku Drohiczyna i Sokołowa Podlaskiego.

Powstaną 22 obiekty inżynierskie, w tym 11 przejść dla zwierząt, dwa Miejsca Obsługi Podróżnych: MOP Leszczki Wchód i MOP Leszczki Zachód. Kontrakt ma wartość 665,2 mln zł.

Uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla obu odcinków planowane jest na II kwartał 2023 r., a zakończenie prac i oddanie odcinków do użytku przewidziane jest w II kwartale 2025 r. 
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony